Հսկիչ-դրամարկղային մեքենաներ կիրառողների գործունեության կասեցման մասին
«ՀՍԿԻՉ-ԴՐԱՄԱՐԿՂԱՅԻՆ ՄԵՔԵՆԱՆԵՐ ԿԻՐԱՌՈՂՆԵՐԻ ԳՈՐԾՈՒՆԵՈՒԹՅԱՆ ԿԱՍԵՑՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԵՎ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Հսկիչ-դրամարկղային մեքենաներ կիրառողների գործունեության կասեցման մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2006 թվականի նոյեմբերի 28-ի ՀՕ-220-Ն օրենքի (այսուհետ` Օրենք) 6-րդ հոդվածում՝
1) 4-րդ մասը «հաջորդող» բառից հետո լրացնել «երեք»  բառով.
2) 7-րդ մասի «պատճենը» բառը փոխարինել «քաղվածքը» բառով։
Հոդված 2. Օրենքի 8-րդ հոդվածի 1-ին մասը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«1. Գործունեության կասեցման ընթացքում գործունեության կասեցման օբյեկտի տարածքի մուտքը (մուտքերը) կամ տարածք մուտք գործելու այլ հնարավոր ուղիները կնքելու, կապարակնքելու, դրոշմելու, թվային, տառային կամ կիրառված այլ դրոշմավորման եղանակը առաջին անգամ վնասելու եւ կասեցման օբյեկտում կասեցման մասին որոշմամբ սահմանված գործունեություն, գործառույթ կամ գործողություն առաջին անգամ իրականացնելու դեպքում կասեցման սուբյեկտները տուգանվում են երեք հարյուր հազար դրամի չափով։
Նույն որոշմամբ գործունեության կասեցման ընթացքում սույն մասի առաջին պարբերությամբ նախատեսված խախտումը երկրորդ եւ ավելի անգամ կրկնելու դեպքում կասեցման սուբյեկտները տուգանվում են երկու միլիոն դրամի չափով։»:

Приостановление деятельности лиц, применяющих контрольно-кассовые аппараты
О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ И ИЗМЕНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ "О ПРИОСТАНОВЛЕНИИ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ ЛИЦ,ПРИМЕНЯЮЩИХ КОНТРОЛЬНО- КАССОВЫЕ АППАРАТЫ"
Статья 1. В статье 6 Закона Республики Армения "О приостановлении деятельности лиц, применяющих контрольно-кассовые аппараты" от 28 ноября 2006 года, ЗР-220-Н (далее – Закон):
1) в части 4 слова "рабочего дня, следующего" заменить словами "трех рабочих дней, следующих";
2) в части 7 слово "копию" заменить словами "выписку из".
Статья 2. Часть 1 статьи 8 Закона изложить в следующей редакции:
"1. В случае повреждения способа опечатывания, опломбирования, клеймения, цифрового, буквенного или иного примененного способа клеймения входа (входов) либо других возможных путей доступа на территорию объекта приостановления деятельности в первый раз и осуществления на объекте приостановления установленных решением о приостановлении деятельности, функций или действий в течение приостановления деятельности в первый раз субъекты приостановления штрафуются в размере трехсот тысяч драмов.
В случае повторения предусмотренного абзацем первым настоящей части нарушения дважды и более в течение приостановления деятельности тем же решением субъект приостановления штрафуется в размере двух миллионов драмов.".