«ՔԱՂԱՔԱՑԻԱԿԱՆ ԿԱՑՈՒԹՅԱՆ ԱԿՏԵՐԻ ՄԱUԻՆ» ՀԱՅԱUՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ OՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱUԻՆ
Հոդված 1. «Քաղաքացիական կացության ակտերի մասին» Հայաuտանի Հանրապետության 2004 թվականի  դեկտեմբերի 8-ի ՀO-9-Ն oրենքի 60-րդ հոդվածի 5-րդ մասը «կոմիuարիատին» բառից հետո լրացնել «, ինչպես նաեւ Հայաստանի Հանրապետության տարածքում գործող առնվազն մեկ վարկային բյուրոյին» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 67-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 3-րդ մասով՝
«3.  ՔԿԱԳ մարմինը պարտավոր է անձի մահվան պետական գրանցման մասին դրա գրանցումից հետո` առնվազն յոթ oրվա ժամկետում, Հայաստանի Հանրապետության տարածքում գործող առնվազն մեկ վարկային բյուրոյի տեղյակ պահել մահվան պետական գրանցման մասին:»:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “ОБ АКТАХ ГРАЖДАНСКОГО СОСТОЯНИЯ”
Статья 1. Часть 5 статьи 60 Закона Республики Армения “Об актах гражданского состояния” от 8 декабря 2004 года, ЗР-9-Н после слова “комиссариату” дополнить словами “, а также не менее чем одному действующему на территории Республики Армения кредитному бюро”.
Статья 2. Статью 67 Закона дополнить частью 3 следующего содержания:
“3. Орган ЗАГСа не менее чем в семидневный срок после записи о государственной регистрации смерти лица обязан уведомить о государственной регистрации смерти не менее чем одно действующее на территории Республики Армения кредитное бюро.”.
Статья 3. Настоящий Закон вступает в силу через шесть месяцев со дня его официального опубликования.