«ՀԱՐԿԵՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԵՎ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Հարկերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության 1997 թվականի ապրիլի14-ի ՀՕ-107 օրեն՟քի (այսուհետ` Օրենք) 12-րդ հոդվածը «հաստատագրված վճարներ» բառերից հետո լրացնել  «կամ արտոնագրային վճարներ» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 26-րդ հոդվածի վերջին պարբերությունը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ`
«Սույն հոդվածով սահմանված տուգանքը չի կիրառվում`
ա) անհատ ձեռնարկատեր չհանդիսացող այն ֆիզիկական անձանց նկատմամբ, որոնք սահմանված կարգով հաշվառվել  են հարկային մարմնում եւ  որոշակի գործունեության մասով ստացել համապատասխան արտոնագիր,
բ) այն անձանց նկատմամբ, որոնց լիցենզիայի գործողությունը կասեցված է եղել առանց լիցենզավորող մարմնի որոշման:»:
Հոդված 3. Օրենքի 28.4-րդ հոդվածի «ե» կետից հանել «երրորդ անձի միջոցով» բառերը:
Հոդված 4. Օրենքի 29-րդ հոդվածի «ինչպես նաեւ սույն օրենքի 23-281 հոդվածների» բառերը փոխարինել «ինչպես նաեւ սույն օրենքի 23-28, 28.4-28.6 եւ 31 հոդվածների» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ И ИЗМЕНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О НАЛОГАХ”
Статья 1. В статье 12 Закона Республики Армения “О налогах” от  14 апреля 1997 года, ЗР-107 (далее - Закон) после слов “фиксированные платежи” дополнить словами “или патентные платежи”.
Последний абзац статьи 26 Закона изложить в следующей редакции:
“Установленный настоящей статьей штраф не применяется:
а) в отношении не являющихся индивидульными предпринимателями физических лиц, которые в установленном порядке состоят на учете в налоговом органе и получили соответствующий патент в части определенной деятельности,
б) в отношении лиц, действие лицинзии которых было приостановлено без решения лицензирующего органа.”.
В пункте “д” статьи 28.4 Закона исключить слова “через посредство третьего лица”.
В статье 29 Закона слова “в соответствии со статьями 23-28 настоящего Закона” заменить словами “в соответствии со статьями 23-28, 28.4-28.6 и 31 настоящего Закона”.