Ծխախոտի իրացման, սպառման եւ օգտագործման սահմանափակումների մասին
«ԾԽԱԽՈՏԻ ԻՐԱՑՄԱՆ, ՍՊԱՌՄԱՆ ԵՎ ՕԳՏԱԳՈՐԾՄԱՆ ՍԱՀՄԱՆԱՓԱԿՈՒՄՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԵՎ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Ծխախոտի իրացման, սպառման եւ օգտագործման սահմանափակումների մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2004 թվականի  դեկտեմբերի 24-ի ՀՕ-72-Ն  օրենքի 11-րդ հոդվածում՝
1) 1-ին  մասի 4-րդ կետը «բոլոր» բառից հետո լրացնել «այլ» բառով.
«2. Սույն հոդվածի 1-ին մասի 4-րդ կետով սահմանված  հիմնարկների եւ կազմակերպությունների ղեկավարները համապատասխան միջոցներ են ձեռնարկում բաց եւ (կամ) փակ տարածքներում ծխելու համար հատուկ հատկացված գոտիներ ստեղծելու ուղղությամբ եւ ապահովում են դրա մասին հայտարարությունը:».
«5. Սույն հոդվածի 1-ին մասով սահմանված բոլոր կազմակերպությունները տեսանելի վայրում ապահովում են  ծխելու արգելքի մասին հայտարարություն:»:

Об ограничениях реализации, потребления и использования табака
О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ И ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ  ''ОБ ОГРАНИЧЕНИЯХ РЕАЛИЗАЦИИ, ПОТРЕБЛЕНИЯ И ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ТАБАКА''
Статья 1. В статье 11 Закона Республики Армения ''Об ограничениях реализации, потребления и использования табака'' от 24 декабря 2004 года ЗР-72-Н:
1) пункт 4 части 1 после слова ''всех'' дополнить словом ''других'';
''2. Руководители учреждений и организаций, установленных  пунктом 4 части 1 настоящей, принимают соответствующие меры по созданию специально выделенных зон для курения на открытых и (или) закрытых территориях и обеспечивают объявление об этом.'';
''5. Все организации, установленные частью 1 настоящей статьи, обеспечивают объявление о запрете курения на видимом месте.''.