«ՄԱՔՍԱՅԻՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Մաքսային ծառայության մասին» Հայաuտանի Հանրապետության 2002 թվականի  հուլիսի 3-ի ՀO-402-Ն oրենքի 26-րդ հոդվածի 5-րդ մասը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«5. Ֆիզիկական ուժի, հատուկ միջոցների եւ զենքի կիրառման դեպքում մաքսային ծառայողն անմիջապես զեկուցում է վերադասության կարգով, իսկ զենքի կիրառման բոլոր դեպքերի մասին` նաեւ դատախազին:
Ֆիզիկական ուժի, հատուկ միջոցների եւ զենքի կիրառման հետեւանքով առաջացած մարմնական վնասվածքների, մահվան բոլոր դեպքերի մասին մաքսային մարմնի ղեկավարը  կամ նրան փոխարինող պաշտոնատար անձն անմիջապես տեղյակ է պահում առողջապահության եւ դատախազության համապատասխան մարմիններին:»:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О ТАМОЖЕННОЙ СЛУЖБЕ”
Статья 1. Часть 5 статьи 26 Закона Республики Армения “О таможенной службе” от 3 июля 2002 года, ЗР-402-Н изложить в следующей редакции:
“5. Таможенный служащий в случае применения физизической силы, специальных средств и оружия  незамедлительно докладывает об этом в вышестоящем порядке, а обо всех случаях использования оружия – также прокурору.
Руководитель таможенного органа или замещающее его должностное лицо  обо всех случаях телесных повреждений, смертей, последовавших вследствие применения физизической силы, специальных средств и оружия, незамедлительно ставит в известность соответствующие органы здравоохранения и прокуратуры.”.
Статья 2 . Настоящий Закон вступает в силу на десятый день, следующий  после его официального опубликования.