Միջազգային պայմանագրերի մասին
«ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՊԱՅՄԱՆԱԳՐԵՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ընդունվել է 17.12.2010
Հոդված 1. «Հայաստանի Հանրապետության միջազգային պայմանագրերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2007 թվականի փետրվարի 22-ի ՀՕ-123-Ն օրենքի (այսուհետ` Օրենք) 1-ին հոդվածի 2-րդ մասում, 2-րդ հոդվածի 1-ին մասի առաջին պարբերությունում, 3-րդ հոդվածի 2-րդ մասի առաջին պարբերությունում, 6-րդ հոդվածի 1-ին մասի երկրորդ պարբերությունում եւ 58-րդ հոդվածի 2-րդ մասի երրորդ պարբերությունում «կազմակերպություն եւ միավորում», «կազմակերպություն կամ միավորում» բառերն իրենց հոլովաձեւերով փոխարինել «կազմավորումներ» բառի համապատասխան հոլովաձեւերով:
Հոդված 2. Օրենքի 6-րդ հոդվածի 4-րդ մասը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«4. Հայաստանի Հանրապետության միջազգային պայմանագրի կողմ կարող են լինել նաեւ խաղաղության, մարդու իրավունքների պաշտպանության, մարդասիրական կամ ֆինանսատնտեսական աջակցության ոլորտներին առնչվող հարցերով` միջազգային իրավունքի սուբյեկտ չհանդիսացող կամ որպես այդպիսին չճանաչված կազմավորումները:»:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О МЕЖДУНАРОДНЫХ ДОГОВОРАХ РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ”
Статья 1. В части 2 статьи 1, абзаце первом части 1 статьи 2, абзаце первом части 2 статьи 3, абзаце втором части 1 статьи 6 и абзаце третьем части 2 статьи 58 Закона Республики Армения “О международных договорах Республики Армения” от 22 февраля 2007 года, ЗР –
123-Н (далее – Закон) все падежные формы слов “организации и объединения” и “организации или объединения” заменить соответствующими падежными формами слова “образования”.
Статья 2. Часть 4 статьи 6 Закона изложить в следующей редакции:
“4. Стороной международного договора Республики Армения могут быть также не являющиеся субъектом международного права или не признанные как таковые образования, имеющие отношение к сферам защиты мира, прав человека, гуманитарного или