Ճանապարհային երթեւեկության անվտանգության ապահովման մասին
«ՃԱՆԱՊԱՐՀԱՅԻՆ ԵՐԹԵՎԵԿՈՒԹՅԱՆ ԱՆՎՏԱՆԳՈՒԹՅԱՆ ԱՊԱՀՈՎՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ընդունվել է 22.06.2012
Հոդված 1. «Հայաստանի Հանրապետության ճանապարհային երթեւեկության անվտանգության ապահովման մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2005 թվականի հուլիսի 8-ի ՀՕ-166-Ն օրենքի 15-րդ հոդվածի 3-րդ մասում`
1) «ա» կետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«ա) ընդհանուր օգտագործման տրանսպորտային միջոցները` կանոնավոր ուղեւորափոխադրումներ իրականացնող տրոլեյբուuները, ավտոբուսները եւ մարդատար-տաքսի ավտոմոբիլները (բացառությամբ մեկ մարդատար տաքսի-ավտոմոբիլով ուղեւորափոխադրումներ իրականացնող անհատ ձեռնարկատերերին պատկանող մարդատար-տաքսի ավտոմոբիլների)`  յուրաքանչյուր 6 ամիսը մեկ անգամ.».
2) «գ» կետը «գ) տրանսպորտային միջոցները,» բառերից հետո լրացնել «այդ թվում` մեկ մարդատար տաքսի-ավտոմոբիլով ուղեւորափոխադրումներ իրականացնող անհատ ձեռնարկատերերին պատկանող մարդատար-տաքսի ավտոմոբիլները,» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “ОБ ОБЕСПЕЧЕНИИ БЕЗОПАСНОСТИ ДОРОЖНОГО ДВИЖЕНИЯ”
Статья 1. В части 3 статьи 15 Закона Республики Армения “Об обеспечении безопасности дорожного движения” от 8 июля 2005 года, ЗР­166­Н:
1) пункт “а” изложить в следующей редакции:
“а) транспортные средства общего пользования ­ осуществляющие регулярные пассажироперевозки троллейбусы, автобусы и пассажирские автомобили такси (за исключением пассажирских автомобилей-такси, принадлежащих индивидуальным предпринимателям, осуществляющим пассажироперевозки одним пассажирским автомобилем-такси) ­ раз в каждые 6 месяцев;”;
2) пункт “в” после слов “в) транспортные средства” дополнить словами “, в том числе пассажирские автомобили-такси, принадлежащие индивидуальным предпринимателям, осуществляющим пассажироперевозки одним пассажирским автомобилем-такси,”.