Հոդված 1. Հայաստանի Հանրապետության 2002 թվականի հունիսի 4-ի ջրային օրենսգրքի 33-րդ հոդվածի հինգերորդ պարբերությունը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«Ջրի ազգային խորհրդի դրական եզրակացության դեպքում ջրավազանային կառավարման պլան չունեցող տարածքներում էլեկտրական էներգիայի (հզորության) արտադրության լիցենզիա ստանալու նպատակով դիմած անձանց ջրօգտագործման թույլտվությունները տրվում են 1 տարի ժամկետով, որը համարվում է երկարաձգված` հիդրոէլեկտրակայաններում էլեկտրական էներգիայի (հզորության) արտադրության լիցենզիայի ժամանակահատվածին հավասար, բայց ոչ ավելի, քան 20 տարին: Ջրավազանային կառավարման պլանների ընդունումից եւ ուժի մեջ մտնելուց հետո նախկինում տրամադրված ջրօգտագործման թույլտվությունների ջրօգտագործման պայմանները կարող են վերանայվել:»:
Հոդված 2. Մինչեւ սույն օրենքի ուժի մեջ մտնելը փոքր հիդրոէլեկտրակայանների կառուցման կամ վերականգնման լիցենզիա ունեցող անձանց տրված ջրօգտագործման թույլտվությունները համարվում են երկարաձգված` փոքր հիդրոէլեկտրակայաններում էլեկտրական էներգիայի (հզորության) արտադրության լիցենզիայի ժամանակահատվածին հավասար, բայց ոչ ավելի, քան 20 տարին:

Статья 1. Абзац пятый статьи 33 Водного кодекса Республики Армения от 4 июня 2002 года изложить в следующей редакции:
''В случае положительного заключения Национального водного совета лицам, обратившимся в целях получения лицензии на производство электрической энергии (мощности) на территориях, не имеющих плана бассейнового управления, выдаются разрешения на водопользование сроком на 1 год, который считается продленным – равным периоду лицензии на производство электрической энергии (мощности) на гидроэлектростанциях, но не более чем на 20 лет. После принятия и вступления в силу планов бассейнового управления условия водопользования по ранее предоставленным разрешениям на водопользование могут быть пересмотрены.''.
Статья 2. До вступления в силу настоящего Закона разрешения на водопользование, выданные лицам, имеющим лицензию на строительство или восстановление малых гидроэлектростанций, считаются продленными - равными периоду лицензии на производство электрической энергии (мощности) на малых гидроэлектростанциях, но не более чем на 20 лет.