Ազգային ժողովի աշխատակարգը հաստատելու մասին*
«ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԱԶԳԱՅԻՆ ԺՈՂՈՎԻ ԱՇԽԱՏԱԿԱՐԳԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԱԶԳԱՅԻՆ ԺՈՂՈՎԻ 2016 ԹՎԱԿԱՆԻ ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ 16-Ի ԱԺՈ-267-Ն ՈՐՈՇՄԱՆ ՄԵՋ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ընդունվել է 12.04.2018
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովը ՈՐՈՇՈՒՄ Է.
1. Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակարգը հաստատելու մասին Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի 2016 թվականի դեկտեմբերի 16-ի ԱԺՈ-267-Ն որոշման հավելվածում՝
1) 88-րդ կետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«88. Լսումների հրավիրման մասին հանձնաժողովի, ինչպես նաեւ խմբակցության որոշումն ուղարկվում է Ազգային ժողովի նախագահին: Լսումների հրավիրման մասին որոշումը տեղադրվում է Ազգային ժողովի պաշտոնական ինտերնետային կայքում, իսկ լսումների վերաբերյալ տեղեկատվությունը լսումների անցկացման օրվանից առնվազն երեք աշխատանքային օր առաջ տրամադրվում է զանգվածային լրատվության միջոցներին.
2) 89-րդ կետն ուժը կորցրած ճանաչել.
3) 90-րդ կետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«90. Լսումներ հրավիրող Ազգային ժողովի նախագահը, հանձնաժողովը կամ խմբակցությունը կարող են նախապատրաստել իրենց հրավիրած լսումների թեմայի վերաբերյալ ներկայացված գրավոր ելույթներ, առաջարկներ, եզրակացություններ, տեղեկանքներ, ինչպես նաեւ լսումների արդյունքներն ամփոփող այլ նյութեր, որոնք կարող են հրապարակվել հանձնաժողովի կամ խմբակցության առաջարկությամբ՝ Ազգային ժողովի նախագահի համաձայնությամբ:»:

Утверждение Рабочего Регламента Национального Собрания Республики Армения
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В ПОСТАНОВЛЕНИЕ НАЦИОНАЛЬНОГО СОБРАНИЯ РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “ОБ УТВЕРЖДЕНИИ РАБОЧЕГО РЕГЛАМЕНТА НАЦИОНАЛЬНОГО СОБРАНИЯ РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ” ПНС-267-Н ОТ 16 ДЕКАБРЯ 2016 ГОДА
Принят 12.04.2018
1. В Приложении к постановлению Национального Собрания Республики Армения «Об утверждении Рабочего регламента Национального Собрания Республики Армения» ПНС – 267- Н от 16 декабря 2016 года:
1) пункт 88 изложить в следующей редакции:
"88. Решение комиссии, а также фракции о созыве парламентских слушаний направляется Председателю Национального Собрания. Решение о созыве парламентских слушаний размещается на Официальном интернет-сайте Национального Собрания, а информация о слушаниях не менее чем за три рабочих дня до проведения слушаний предоставляется средствам массовой информации.";
2) пункт 89 признать утратившим силу;
3) пункт 90 изложить в следующей редакции:
"90. Созывающие слушания Председатель Национального Собрания, комиссия или фракция могут подготовить представляемые ими по теме созываемых слушаний письменные доклады, предложения, заключения, справки, а также подводящие итоги слушаний материалы, которые могут быть обнародованы по предложению комиссии или фракции, с согласия Председателя Национального Собрания.".