Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավորի գործունեության երաշխիքների մասին
«ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԱԶԳԱՅԻՆ ԺՈՂՈՎԻ ՊԱՏԳԱՄԱՎՈՐԻ ԳՈՐԾՈՒՆԵՈՒԹՅԱՆ ԵՐԱՇԽԻՔՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ընդունվել է 16.09.2019
Հոդված 1. «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավորի գործունեության երաշխիքների մասին» 2016 թվականի դեկտեմբերի 16-ի  ՀՕ-20-Ն օրենքի 6-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«1) տասնօրյա ժամկետում քննարկել պատգամավորի գրավոր հարցումը կամ առաջարկը եւ գրավոր պատասխանել նրան: Բացառիկ դեպքերում, եթե գրավոր հարցման մեջ նշված տեղեկությունը տրամադրելու կամ առաջարկը քննարկելու համար անհրաժեշտ է կատարել լրացուցիչ աշխատանք, ապա այդ տեղեկությունը պատգամավորին է տրվում դիմումն ստանալուց հետո՝ երեսնօրյա ժամկետում, հարցումը կամ առաջարկն ստանալուց հետո՝ տասնօրյա ժամկետում՝ պատգամավորին գրավոր տեղյակ պահելով հետաձգման պատճառների մասին.»:

ON MAKING AN AMENDMENT TO THE LAW "ON GUARANTEES OF THE ACTIVITIES OF A DEPUTY OF THE NATIONAL ASSEMBLY OF THE REPUBLIC OF ARMENIA"
Adopted 16.09.2019
Article 1. Paragraph 1 of Part 2 of Article 6 of the Law "On Guarantees of the Activities of a Deputy of the National Assembly of the Republic of Armenia" of December 16, 2016 LA-20-N shall be stated with the following content:
"1) A written request or a written proposal of a Deputy shall be considered and responded to in written form within ten days. In exceptional cases, when additional work is required for the provision of the information specified in the written request or for the consideration of the proposal, then that information shall be provided to the Deputy within thirty days after receiving the application, and within ten days after receiving the request or the proposal with a written notification to the Deputy about the reasons for the delay; ".
Article 2. This Law shall enter into force on the tenth day following the day of its official publication.