Հոդված 1. «Պետական տուրքի մասին» 1997 թվականի դեկտեմբերի 27-ի ՀՕ-186 օրենքի 29-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր պարբերությունով.
«Անշարժ գույքի պետական ռեգիստրի հետ պետական գրանցման համար օրենքով նախատեսված տուրքը տարաժամկետ կարգով վճարելու պայմանագրի հիման վրա համայնքի ղեկավարի որոշմամբ օրինական ճանաչված ինքնակամ կառույց հանդիսացող ավտոտնակի եւ համապատասխան հողամասի նկատմամբ համայնքների սեփականության իրավունքի պետական գրանցման համար սույն օրենքով նախատեսված տուրքի գումարը վճարվում է գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման պահից՝ երկու տարվա ընթացքում, եռամսյակային պարբերականությամբ՝ պետական տուրքի մեկ ութերորդի չափով:»:

Статья 1. Статью 29 Закона Республики Армения “О государственной пошлине” от 27 декабря 1997 года ЗР – 186 дополнить новым абзацем следующего содержания:
“ Сумма предусмотренной настоящим Законом пошлины за государственную регистрацию права собственности муниципалитетов в отношении являющихся самовольной застройкой автогаража и соответствующего земельного участка, признанными решением главы муниципалитета законными на основании договора с Государственным регистром недвижимого имущества об уплате в порядке рассрочки предусмотренной законом пошлины за государственную регистрацию, уплачивается в размере одной восьмой государственной пошлины с момента государственной регистрации права в отношении собственности –- ежеквартально, в течение двух лет.”.