Պետական կառավարման համակարգի մարմինների մասին
Հոդված 1. «Պետական կառավարման համակարգի մարմինների մասին» 2018 թվականի մարտի 23-ի ՀՕ-260-Ն օրենքի (այսուհետ` Օրենք) 1-ին հոդվածի տեքստը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«1. Սահմանադրության 159-րդ հոդվածին համապատասխան` սույն օրենքը սահմանում է պետական կառավարման համակարգի մարմինների շրջանակը, կազմավորման կարգը, ինչպես նաեւ կարգավորում է այդ մարմինների հետ կապված այլ հարաբերություններ:»:
Հոդված 2. Օրենքը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 7.1-ին հոդվածով.
«Հոդված 7.1. Վարչապետին կամ Կառավարությանը ենթակա մարմինների, մարզպետների վարչական ակտերի բողոքարկումը
1. Վարչապետին կամ Կառավարությանը սույն օրենքով նախատեսված ենթակա մարմինների եւ դրանց պաշտոնատար անձանց, ինչպես նաեւ մարզպետների վարչական ակտերը, գործողությունները կամ անգործությունը կարող են բողոքարկվել ակտն ընդունած մարմին կամ դատական կարգով:»:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН “ОБ ОРГАНАХ СИСТЕМЫ ГОСУДАРСТВЕННОГО УПРАВЛЕНИЯ”
Статья 1. Текст статьи 1 Закона “Об органах системы государственного управления” от 23 марта 2018 года ЗР – 260 – Н (далее – Закон) изложить в следующей редакции:
“1. В соответствии со статьей 159 Конституции настоящий Закон устанавливает круг и порядок формирования органов системы государственного управления, а также регулирует другие отношения, связанные с этими органами.”.
Статья 2. Закондополнить статьей 7.1 следующего содержания:
Статья 7.1. Обжалование административных актов подведомственных Премьер-министру или Правительству органов, марзпетов (губернаторов)
1. Административные акты, действия или бездействие предусмотренных настоящим Законом подведомтственных Премьер-министру или Правительству органов и их должностных лиц, а также марзпетов (губернаторов) могут быть обжалованы в орган, принявший акт, или в судебном порядке.”.