Սեյսմիկ պաշտպանության մասին
Հոդված 1. «Սեյսմիկ պաշտպանության մասին» 2002 թվականի հունիսի 12-ի ՀՕ-376-Ն օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) 13-րդ հոդվածում՝
1) վերնագրի «Հայաստանի Հանրապետության պետական կառավարման հանրապետական գործադիր» բառերը փոխարինել «պետական կառավարման համակարգի» բառերով.
2) 1-ին մասի «Հայաստանի Հանրապետության հանրապետական գործադիր» բառերը փոխարինել «պետական կառավարման համակարգի» բառերով.
3) 1-ին մասից հանել «եւ իրավական ակտերով» բառերը:
Հոդված 2. Օրենքի 14-րդ հոդվածի 1-ին մասի 11-րդ կետում եւ 15-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 6-րդ կետում «Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ» բառերը փոխարինել «օրենքով» բառով:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В ЗАКОН “О СЕЙСМИЧЕСКОЙ ЗАЩИТЕ”
1) в названии статьи слова “республиканских исполнительных органов государственного управления Республики Армения” заменить словами “органов системы государственного управления”;
2) в части 1 слова “Республиканские исполнительные органы Республики Армения ” заменить словами “Органы системы государственного управления”;
3) в части 1 исключить слова “и правовыми актами”.
Статья 2. В пункте 11 части 1 статьи 14 и пункте 6 части 2 статьи 15 Закона слова “законодательством Республики Армения” заменить словом “законом”.
Статья 3 . Настоящий Закон вступает в силу на десятый день, следующий за днем ​​ его официального опубликования.”.