«ԱՐՏԱԿԱՐԳ ԻՐԱՎԻՃԱԿՆԵՐՈՒՄ ԲՆԱԿՉՈՒԹՅԱՆ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Արտակարգ իրավիճակներում բնակչության պաշտպանության մասին» 1998 թվականի դեկտեմբերի 2-ի ՀՕ-265 օրենքի (այսուհետ` Օրենք) 12-րդ հոդվածի «է» ենթակետում «Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ» բառերը փոխարինել «օրենքներով» բառով:
Հոդված 2. Օրենքի 13-րդ հոդվածի «ե» ենթակետում «հանրապետական գործադիր, պետական կառավարման, տարածքային» բառերը փոխարինել «պետական կառավարման համակարգի, պետական կառավարման տարածքային» բառերով, իսկ «է» ենթակետում «Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ» բառերը՝ «օրենքով» բառով:
Հոդված 3. Օրենքի 14-րդ հոդվածում՝
1) վերնագրի եւ 1-ին մասի «հանրապետական գործադիր» բառերը փոխարինել «պետական կառավարման համակարգի» բառերով.
2) «դ» ենթակետի «Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ» բառերը փոխարինել «օրենքով» բառով:
Հոդված 4. Օրենքի 15-րդ հոդվածում`
1) «ե» ենթակետի «ներքին գործերի եւ ազգային անվտանգության բնագավառների հանրապետական գործադիր մարմինների» բառերը փոխարինել «ոստիկանության եւ ազգային անվտանգության հարցերով լիազորված պետական կառավարման մարմնի» բառերով.
2) «զ» ենթակետի «հանրապետական գործադիր» բառերը փոխարինել «պետական կառավարման համակարգի» բառերով.
3) «ը» ենթակետի «Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ» բառերը փոխարինել «օրենքով» բառով:
Հոդված 5. Օրենքի 16-րդ հոդվածի «զ» ենթակետում «Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ» բառերը փոխարինել «օրենքով» բառով:
Հոդված 6. Օրենքի 22-րդ հոդվածի 1-ին մասում «Հանրապետական գործադիր» բառերը փոխարինել «Պետական կառավարման համակարգի» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О ЗАЩИТЕ НАСЕЛЕНИЯ ПРИ ЧРЕЗВЫЧАЙНЫХ СИТУАЦИЯХ”
Статья 1. В подпункте “ж” статьи 12 Закона Республики Армения “ О защите населения при чрезвычайных ситуациях” от 2 декабря 1998 года ЗР – 265 - Н (далее – Закон) слова “законодательством Республики Армения” заменить словом законами”.
Статья 2. В подпункте “д” статьи 13 Закона слова “республиканских исполнительных органов, территориальных” заменить словами “органов системы государственного управления, территориальных”, а в подпункте “ж” слова “законодательством Республики Армения” - словом “законом”.
1) в названии и части 1 статьи грамматические формы слов “республиканские исполнительные органы” заменить соответствующими формами слов “органы системы государственного управления”;
2) в подпункте “г” слова “законодательством Республики Армения” заменить словом “законом”.
1) в подпункте “д”слова “республиканских исполнительных органов областей внутренних дел и национальной безопасности” заменить словами “уполномоченногооргана государственного управления по вопросам полиции и национальной безопасности”;
2) в подпункте “е”слова “республиканских исполнительных органов” заменить словами “органов системы государственного управления”;
3) в подпункте “з”слова “законодательством Республики Армения” заменить словом “законом”.
Статья 5. В пункте “е” статьи 16 Закона слова “законодательством Республики Армения” заменить словом “законом”;
Статья 6. В части 1 статьи 22 Закона слова “Республиканские исполнительные органы” заменить словами “Органы системы государственного управления”.
Статья 7. Настоящий Закон вступает в силу на десятый день, следующий за днем его официального опубликования.