«ՊԵՏԱԿԱՆ ՏՈՒՐՔԻ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Պետական տուրքի մասին» 1997 թվականի դեկտեմբերի 27-ի ՀՕ-186 օրենքի (այսուհետ` Օրենք) 29-րդ հոդվածի երրորդ պարբերությունում`
1) «պետական ռեգիստրում պահվող» բառերը փոխարինել «իրավաբանական անձանց պետական միասնական գրանցամատյանում առկա» բառերով.
2) «մարդու իրավունքների պաշտպանը` Հայաստանի Հանրապետության կառավարության սահմանած կարգով» բառերից հետո լրացնել ««Իրավաբանական անձանց պետական գրանցման, իրավաբանական անձանց առանձնացված ստորաբաժանումների, հիմնարկների եւ անհատ ձեռնարկատերերի պետական հաշվառման մասին» օրենքով սահմանված պահանջների պահպանմամբ հայտ ներկայացրած` «Իրավաբանական անձանց պետական գրանցման, իրավաբանական անձանց առանձնացված ստորաբաժանումների, հիմնարկների եւ անհատ ձեռնարկատերերի պետական հաշվառման մասին» օրենքի 3-րդ հոդվածի 1-ին մասի 30-րդ կետով սահմանված լրատվական գործունեություն իրականացնողները, որոնց հայտի հիման վրա տրամադրված հասանելիությունը օրենքով նախատեսված կարգով չի սահմանափակվել:» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН "О ГОСУДАРСТВЕННОЙ ПОШЛИНЕ”
Статья 1. В абзаце третьем статьи 29Закона “О государственной пошлине” от 27 декабря 1997 года ЗР – 186 (далее – Закон):
1) слова “ хранящихся в Государственном регистре ” заменить словами “имеющихся в Государственном едином реестре юридических лиц,”;
2) абзац после слов “Защитник прав человека Республики Армения” дополнить словами “, лица, осуществляющие информационную деятельность, установленную пунктом 30 части 1 статьи 3 Закона “О государственной регистрации юридических лиц,государственном учете выделенных подразделений юридических лиц, учреждений и индивидуальных предпринимателей”, представившие заявку с соблюдением требований, установленных Законом “О государственной регистрации юридических лиц,государственном учете выделенных подразделений юридических лиц, учреждений и индивидуальных предпринимателей”, предоставленный на основании заявки доступ которых не ограничен в предусмотренном законом порядке.”.