ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՔԱՂԱՔԱՑԻԱԿԱՆ ԴԱՏԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՍԳՐՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԵՎ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. Հայաստանի Հանրապետության 2018 թվականի փետրվարի 9-ի քաղաքացիական դատավարության օրենսգրքի (այսուհետ` Օրենսգիրք) 52-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետը «մարմնի» բառից հետո լրացնել «, վարչական շրջանի» բառերով:
Հոդված 2. Օրենսգրքի 55-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետում «, տեղական ինքնակառավարման մարմնի կամ վարչական շրջանի ղեկավարի կամ նրա ղեկավարի» բառերը փոխարինել «ղեկավարի կամ նրա տեղակալի, ինչպես նաեւ համայնքի ղեկավարի կամ նրա տեղակալի, վարչական շրջանի ղեկավարի» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ И ИЗМЕНЕНИЯ В ГРАЖДАНСКИЙ ПРОЦЕССУАЛЬНЫЙ КОДЕКС РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ
Статья 1. Пункт 2 части 2 статьи 53 Гражданского процессуального кодекса Республики Армения от 9 февраля 2018 года (далее - Кодекс) после слов «органом местного самоуправления» дополнить словами «, административным районом».
Статья 2. В пункте 2 части 1 статьи 55 Кодекса слова «руководителем государственного органа, органа местного самоуправления или административного района либо его руководителем» заменить словами «руководителем государственного органа или его заместителем, а также главой муниципалитета или его заместителем, руководителем административного района».