«ԱՐՏԱԿԱՐԳ ԻՐԱՎԻՃԱԿՆԵՐՈՒՄ ԲՆԱԿՉՈՒԹՅԱՆ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Արտակարգ իրավիճակներում բնակչության պաշտպանության մասին» 1998 թվականի դեկտեմբերի 2-ի ՀՕ-265 օրենքի 17.5-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 7.1-ին մասով.
«7.1. Կարանտինի ընթացքում տնտեսական գործունեության առանձին տեսակների իրականացման եւ ծառայությունների մատուցման, ինչպես նաեւ տնտեսական գործունեությամբ չզբաղվող այլ կազմակերպությունների, կրթական հաստատությունների գործունեության սահմանափակումների խախտումներ հայտնաբերելու դեպքում հայտնաբերված խախտումների վերաբերյալ կազմված արձանագրության առթիվ խախտում թույլ տված անձանց կողմից դիտողություն չներկայացվելու պարագայում վերահսկողություն իրականացնող համապատասխան տեսչական մարմնի ստուգայց իրականացնող պաշտոնատար անձը տեղում կիրառում է պատասխանատվության միջոցներ՝ օրենքով սահմանված կարգով: Հայտնաբերված խախտումների վերաբերյալ կազմված արձանագրության առթիվ խախտում թույլ տված անձանց կողմից դիտողություն ներկայացվելու պարագայում վարույթն իրականացվում է Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով:»:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О ЗАЩИТЕ НАСЕЛЕНИЯ ПРИ ЧРЕЗВЫЧАЙНЫХ СИТУАЦИЯХ”
Статья 1. Статью 17.5 Закона Республики Армения “ О защите населения при чрезвычайных ситуациях” от 2 декабря 1998 года ЗР – 265 - Н дополнить частью 7. 1 следующего содержания:
“7.1. При выявлении в период карантина нарушений ограничений на осуществление отдельных видов экономической деятельности и оказания услуг, а также на деятельность не осуществляющих хозяйственную деятельность иных организаций, образовательных учреждений, при условии непредставления допустившими нарушение лицами замечаний по протоколу, составленному по обнаруженным нарушениям, осуществляющее выезную проверку должностное лицо соответствующего инспекционного органа применяет на месте меры ответственности в порядке, установленном законом. В случае представления допустившими нарушение лицами замечаний по протоколу, составленному по обнаруженным нарушениям, производство по делу осуществляется в порядке, установленном законодательством Республики Армения.”.
Статья 2 . Настоящий Закон вступает в силу на десятый день, следующий за днем его его официального опубликования.