Մարտի 12-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը:
Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին ԱԺ երրորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը եւ 2004 թ. մարտի 15-17-ի ԱԺ եռօրյա նիստերի օրակարգի նախագիծը: ԱԺ երրորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգի նախագծի լրացումներ բաժնում ընդգրկվել են 6 օրինագծեր: ԱԺ առաջիկա եռօրյա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են 19 հարց, միջազգային 11 պայմանագիր:
ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը տեղեկացրեց, որ այսուհետեւ աշխատանքային խորհրդակցություններին մասնակցելու են ՀՀ նախագահի ներկայացուցիչ Սեյրան Ավագյանը եւ Մայր աթոռ Ս.Էջմիածնի ներկայացուցիչ   Արշակ վարդապետ Խաչատրյանը:

12 марта состоялось рабочее совещание НС под председательством Председателя НС Артура Багдасаряна.
В ходе совещания были обсуждены проект постановления о внесении дополненеий в повеску дня третьей сессии НС третьего созыва и проект повестки дня трехдневных заседаний НС 15-17 марта 2004 года. В раздел дополнений проекта повестки дня третьей сессии НС третьего созыва НС включены 6 законопроектов. В проект ближайших трехдневных заседаний включены 19 вопросов и 11 международных договоров.
Председатель НС РА Артур Багдасарян проинформировал о том, что впредь в рабочих совещаниях НС будут принимать участие представитель Президента РА Сейран Авагян и представитель Первопрестольного Св. Эчмиадзина вардапет Аршак   Хачатрян.
Проект повестки дня трехдневных заседаний Национального Собрания будет утвержден на заседании НС 15 марта.