Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությանն ընդունել է Ճապոնիայի Ազգային դիետի Խորհրդականների պալատի նախագահը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած խորհրդարանական պատվիրակությանը հունվարի 31-ին ընդունել է Ճապոնիայի Ազգային դիետի Խորհրդականների պալատի (վերին պալատ) նախագահ Դաթե Չուիչին: Քննարկելով երկու երկրների խորհրդարանական համագործակցության մակարդակը՝ կողմերը փաստել են, որ համագործակցությ...
Փետրվարի 1-ին նիստեր են գումարել ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը Արտակ Զաքարյանի նախագահությամբ քննարկել է Հայաստանի Հանրապետության եւ Ասիական զարգացման բանկի միջեւ 2016 թվականի հոկտեմբերի 17-ին եւ 2016 թվականի նոյեմբերի 11-ին ստորագրված «Վարկային...

President of House of Councillors of National Diet of Japan Receives Delegation Led by Galust Sahakyan
On January 31, the President of the House of Councillors (Upper Chamber) of the National Diet of Japan Date Chuichi received the parliamentary delegation led by the President of the RA National Assembly Galust Sahakyan. Discussing the level of the parliamentary cooperation of the two countries, the ...
On February 1, the RA NA Standing Committees convened sittings.The RA NA Standing Committee on Foreign Relations moderated by Artak Zakaryan debated the letter-agreement On Making Amendments to the Credit Agreements (special functions) signed on October 17, 2016 and on November 11, 2016 between the ...