Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությանն ընդունել է Ճապոնիայի Ազգային դիետի Խորհրդականների պալատի նախագահը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած խորհրդարանական պատվիրակությանը հունվարի 31-ին ընդունել է Ճապոնիայի Ազգային դիետի Խորհրդականների պալատի (վերին պալատ) նախագահ Դաթե Չուիչին: Քննարկելով երկու երկրների խորհրդարանական համագործակցության մակարդակը՝ կողմերը փաստել են, որ համագործակցությ...
Փետրվարի 1-ին նիստեր են գումարել ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը Արտակ Զաքարյանի նախագահությամբ քննարկել է Հայաստանի Հանրապետության եւ Ասիական զարգացման բանկի միջեւ 2016 թվականի հոկտեմբերի 17-ին եւ 2016 թվականի նոյեմբերի 11-ին ստորագրված «Վարկային...

Возглавляемую Г.Саакяном делегацию принял председатель Палаты советников Парламента Японии
31 января парламентскую делегацию, возглавляемую Председателем НС Г.Саакяном, принял председатель Палаты советников (верхней палаты) Парламента Японии Датэ Чуичи. Обсуждая уровень парламентского сотрудничества двух стран, стороны констатировали, что сотрудничество в этом формате еще более углубит ар...
1 февраля состоялись заседания постоянных комиссий НС по внешним связям и экономическим вопросам соответственно под председательством А.Закаряна и В.Айвазяна.На заседаниях указанных комиссий соответственно обсуждены вопросы ратификации заключенного в октябре-ноябре 2016 г. РА с Азиатским банком разв...