ՀՀ Ազգային ժողովը մարտի 3-ին սկսել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները քննարկել են ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովում բացասական եզրակացություն ստացած ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Սերգեյ Բագրատյանի, Միքայել Մելքումյանի, ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը մարտի 3-ին ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի մարդու իրավունքների եւ օրենքի գերակայության հարցերով գլխավոր տնօրեն Քրիստոս Յակումոպուլոսի գլխավորած պատվիրակությանը:   Ողջունելով հյուրերին՝ Արարատ Միրզոյանը նշել է, որ իրենց նախորդ հանդիպումից հետո մի ...
Անցումային արդարադատության միջազգային կենտրոնի կողմից կազմակերպված գիտաժողովին մասնակցելու, ինչպես նաեւ անցումային արդարադատության համար պատասխանատու պետական մարմինների ներկայացուցիչների հետ հանդիպումներ ունենալու համար 2020 թվականի մարտի 2-6-ը Թունիս (Թունիսի Հանրապետություն) կգործուղվի ԱԺ պատգամավ...
Մարտի 4-ին` ժամը 13:00-ին, ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճին կից սրահում տեղի կունենա Վիկտոր Հովհաննիսյանի աշխատանքների ցուցահանդեսը` նվիրված ազգային զարթոնքին եւ Նոր Հայքի կերտմանը: ...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանի գլխավորությամբ մարտի 2-ին ՀՀ Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում՝ «Արտաքին քաղաքականության խորհուրդ» վերտառությամբ աշխատանքային խումբ ստեղծելու նախաձեռնության քննարկման վերաբերյալ: Քննարկմանը մասնակցել...
ՀՀ Ազգային ժողովի առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ մարտի 2-ին տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում՝ «ՀՀ առողջապահության նախարարության ՁԻԱՀ-ի կանխարգելման հանրապետական կենտրոնե ՊՈԱԿ-ի եւ «Նորք» ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոց ՓԲԸ-ի միավորման գործընթացի խնդիր...
Արտագնա նիստ Աղվերանում
Փետրվարի 28-29-ը Աղվերանի «Ապրիկոտ» հյուրանոցում ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի եւ «Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի» համատեղ նախաձեռնությամբ տեղի են ունեցել ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանության ռազմավարությունից բխող 2020-2022 թթ. գործողություններ...
ՀՀ ԱԺ Ղրղզստան-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի այցը Բիշքեկ
Փետրվարի 28-ին Ղրղզստանի Հանրապետության Ժոգորկու Քենեշի Ղրղզստան-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավար Ժանարբեկ Ակաեւի հրավերով Բիշքեկում էր գտնվում Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, Հայաստան-Ղրղզստան բարե...

On March 3, the RA National Assembly began the work of the regular sittings.The deputies debated the RA draft law on Making Addenda to the RA Law on Advocacy authored by the deputies of the RA NA Prosperous Armenia Faction Sergey Bagratyan, Mikayel Melkumyan, Davit Manukyan, Janibek Hayrapetyan and ...
On March 3, the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan received the delegation led by the General Director of Human Rights and Rule of Law of the Council of Europe (CoE) Christos Giakoumopoulos.Welcoming the guests Ararat Mirzoyan has noted that after their previous meeting Armenia ha...
On March 2, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations moderated by Ruben Rubinyan a working discussion was held in the RA National Assembly on the discussion on the initiative of creating a Working Group entitled Foreign Policy Council.Deputies of the RA NA Standing Committee on...
On March 2, on the initiative of the RA NA Standing Committee on Health Care and Social Affairs a working discussion was held on the theme The Problems of the Process of the AIDS Prevention Republican Centre SNCO and Nork Infectious Clinic Hospital CJSC Association of Health Ministry.As the Committe...
Visiting Sitting in Aghveran
On February 28-29, at Aghveran Apricot Hotel on the joint initiative of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs and the International Republican Institute two-day working discussion on Parliamentary Strategy towards 2020-2022 Action Plan stemming from the RA Pro...
Visit of RA NA Kyrgyzstan-Armenia Parliamentary Friendship Group to Bishkek
On February 28, at the invitation of the Head of Kyrgyzstan-Armenia Parliamentary Friendship Group of Zhogorku Kenesh of the Republic of Kyrgyzstan Zhanarbek Akayev the delegation led by the Chair of the RA NA Standing Committee on Regional and Eurasian Integration, the Head of Armenia-Kyrgyzstan Fr...