ՀՀ Ազգային ժողովը մարտի 3-ին սկսել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները քննարկել են ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովում բացասական եզրակացություն ստացած ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Սերգեյ Բագրատյանի, Միքայել Մելքումյանի, ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը մարտի 3-ին ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի մարդու իրավունքների եւ օրենքի գերակայության հարցերով գլխավոր տնօրեն Քրիստոս Յակումոպուլոսի գլխավորած պատվիրակությանը:   Ողջունելով հյուրերին՝ Արարատ Միրզոյանը նշել է, որ իրենց նախորդ հանդիպումից հետո մի ...
Անցումային արդարադատության միջազգային կենտրոնի կողմից կազմակերպված գիտաժողովին մասնակցելու, ինչպես նաեւ անցումային արդարադատության համար պատասխանատու պետական մարմինների ներկայացուցիչների հետ հանդիպումներ ունենալու համար 2020 թվականի մարտի 2-6-ը Թունիս (Թունիսի Հանրապետություն) կգործուղվի ԱԺ պատգամավ...
Մարտի 4-ին` ժամը 13:00-ին, ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճին կից սրահում տեղի կունենա Վիկտոր Հովհաննիսյանի աշխատանքների ցուցահանդեսը` նվիրված ազգային զարթոնքին եւ Նոր Հայքի կերտմանը: ...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանի գլխավորությամբ մարտի 2-ին ՀՀ Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում՝ «Արտաքին քաղաքականության խորհուրդ» վերտառությամբ աշխատանքային խումբ ստեղծելու նախաձեռնության քննարկման վերաբերյալ: Քննարկմանը մասնակցել...
ՀՀ Ազգային ժողովի առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ մարտի 2-ին տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում՝ «ՀՀ առողջապահության նախարարության ՁԻԱՀ-ի կանխարգելման հանրապետական կենտրոնե ՊՈԱԿ-ի եւ «Նորք» ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոց ՓԲԸ-ի միավորման գործընթացի խնդիր...
Արտագնա նիստ Աղվերանում
Փետրվարի 28-29-ը Աղվերանի «Ապրիկոտ» հյուրանոցում ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի եւ «Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի» համատեղ նախաձեռնությամբ տեղի են ունեցել ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանության ռազմավարությունից բխող 2020-2022 թթ. գործողություններ...
ՀՀ ԱԺ Ղրղզստան-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի այցը Բիշքեկ
Փետրվարի 28-ին Ղրղզստանի Հանրապետության Ժոգորկու Քենեշի Ղրղզստան-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավար Ժանարբեկ Ակաեւի հրավերով Բիշքեկում էր գտնվում Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, Հայաստան-Ղրղզստան բարե...

3 марта Национальное Собрание начало  работу очередных заседаний.  После утверждения процедурных вопросов парламент приступил к обсуждению в первом или втором чтениях пакетов проектов о  внесении изменений и дополнений в законы РА “О государственных пенсиях”, “О государственных пособи...
3 марта Председатель НС А.Мирзоян принял делегацию во главе с генеральным директором по правам человека и верховенству закона Совета Европы (СЕ) Христосом Якумопулосом. Приветствуя гостей, А.Мирзоян отметил, что после их предыдущей встречи Армения провела серьезные реформы по ряду направлений; этот ...
2 марта в Постоянной комиссии НС по внешним связям под председательством Р.Рубиняна состоялось рабочее обсуждение инициативы создания рабочей группы “Совет по внешней политике”. В дебатах участвовали депутаты профильной комиссии, представители экспертного сообщества Армении.В ходе обсуждения член ко...
2 марта по инициативе Постоянной комиссии НС по здравоохранению и социальным вопросам прошли рабочие дебаты на тему “Проблемы процесса объединения ГНКО “Республиканский центр профилактики СПИД Министерства здравоохранения РА” и ЗАО “Инфекционная клиническая больница “Норк”.     П...
Выездное заседание в Агверане
28-29 февраля по совместной инициативе Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам и Международного республиканского института в агверанском отеле “Априкот” состоялись двухдневные рабочие обсуждения по разработке программы парламентской стратегии и действий, исходящей...
Визит парламентской группы дружбы Армения – Кыргызстан в Бишкек
28 февраля по приглашению руководителя депутатской группы дружбы Кыргызстан – Армения Жогорку Кенеша Кыргызской Республики Ж.Акаева в Бишкеке находилась делегация, возглавляемая председателем Постоянной комиссии НС по вопросам региональной и евразийской интеграции, руководителем парламентской г...