Քննարկվել են հանքարդյունաբերության ոլորտին վերաբերող հարցեր
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովին կից Հանքարդյունաբերության օրենսդրության վերլուծության աշխատանքային խումբը ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Մերի Գալստյանի նախագահությամբ մայիսի 3-ին հրավիրած քննարկմանն անդրադարձել է բնական ռեսու...
Մայիսի 3-ին ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Նարեկ Զեյնալյանի նախագահությամբ քննարկվել է «Պետական գույքի մասնավորեցման 2017-2020 թվականների ծրագրի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» նախագիծը: Հիմնական զեկուցող ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թոր...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը մայիսի 3-ին ընդունել է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների պետնախարար, հայ-էմիրաթական միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ Ահմադ Ալի ալ-Սայեղի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին Ազգային ժողովում` խորհրդարանի ղեկավարը շնորհավորել է հայ-էմիրաթակա...

Issues on Mining Industry Sphere Discussed
At May 3 discussion, the Mining Industry Legislation Analysis Working Group adjunct to the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment moderated by the RA NA deputy Mary Galstyan touched upon the legislative gaps of the mining industry s...
On May 3, at the sitting of the NA Standing Committee on Health Care and Social Affairs moderated by Narek Zeynalyan the draft law on Amending the RA Law on State Property Privatisation Programme for 2017-2020. The key speaker, the RA Minister of Healthcare Arsen Torosyan has informed that it is pro...
On May 3, the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan received the delegation led by Ahmad Ali Al Sayegh, the State Minister of the United Arab Emirates and the Co-Chair of the Armenian-Emirates Inter-Parliamentary Committee.Welcoming the guests in the National Assembly, the Head of th...