Խորհրդարանը քննարկել է «Սահմանադրական դատարանի դատավոր Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցնելու հարցով Սահմանադրական դատարան դիմելու մասին» ԱԺ որոշման նախագիծը
Ազգային ժողովը հոկտեմբերի 3-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունել նախորդ օրը քննարկված օրենսդրական նախաձեռնությունները: Պատգամավորները ողջունել են ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի հրավերով Հայաստան այցելած եւ ԱԺ նիստին հետեւող Լիտվայի Հանրապետության Սեյմասի նախագահ Վիկ...
ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանն ու ԱԺ պատգամավորները հոկտեմբերի 3-ին հանդիպել են Երեւանում գտնվող Եվրոպական հանձնաժողովի հարեւանության եւ ընդլայնման բանակցությունների գլխավոր տնօրինության Հայաստանի հետ գործընկերության բաժնի ղեկավար Վասիլիս Մարագոսի գլխավո...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հոկտեմբերի 3-ին ընդունել է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի անդամ, Հայկական հարցերով հանձնախմբի համանախագահ Ֆրենկ Փալոունին: Ողջունելով կոնգրեսականին՝ Արարատ Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել նրան՝ հերթական անգամ Հայաստան եւ Արցախ այցելելու իր հրավերն ընդուն...
Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Լիտվայի Սեյմասի խոսնակ Վիկտորաս Պրանցկետիսին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հոկտեմբերի 3-ին ընդունել է Լիտվայի Սեյմասի խոսնակ Վիկտորաս Պրանցկետիսին: Երկու երկրների խորհրդարանների ղեկավարներն առանձնազրույց են ունեցել եւ քննարկել համագործակցության մի շարք ուղղություններ: Արարատ Միրզոյանը, ողջունելով Վիկտորաս Պրանցկետիսին նոր Հայաստան...
«Հարգելի՛ նախագահող, նախ եւ առաջ ցանկանում եմ կարեւորել տիկին Մարիետտա Կարամանլիի ջանքերն այս զեկույցը կազմելու համար: Ահաբեկչության զոհի պաշտպանությունը, ինչպես նաեւ աշխարհի ցանկացած մասում դրա դեմ պայքարը իսկապես շարունակում է մնալ համաշխարհային մարտահրավերներից մեկը բոլոր պետությունների համար: Զե...
«Հարգելի նախագահող, տիկնայք եւ պարոնայք, նախ, թույլ տվեք շնորհակալություն հայտնել զեկուցողին՝ այս զեկույցի համար: Ահաբեկչությունը մեծագույն սպառնալիքներից է խաղաղությանը, անվտանգությանն ու կայունությանը, ինչպես նաեւ մարդու իրավունքների իրացմանն ու սոցիալական եւ տնտեսական զարգացմանը: Ցավոք, մեր օրերո...

Парламент обсудил проект решения НС “Об обращении в Конституционный суд по вопросу прекращения полномочий судьи (члена) КС Г.Товмасяна”
3 октября НС продолжило работу очередных заседаний и голосованием приняло все обсуждавшиеся в предшествовавший день законодательные инициативы.Депутаты приветствовали делегацию Сеймаса Литвы во главе со спикером В.Пранцкетисом, посетившую Армению по приглашению Председателя НС А.Мирзояна.Затем парла...
3 октября председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции А.Егоян и депутаты НС  встретились с находящейся в Ереване делегацией во главе с руководителем отдела по партнерству с Арменией генерального директората Еврокомиссии по переговорам о соседстве и расширении Василисо...
Председатель НС принял члена Палаты представителей США Фрэнка Паллоне
3 октября Председатель НС А.Мирзоян принял члена Палаты представителей США, сопредседателя Комиссии по армянским делам Фрэнка Паллоне.Приветствуя конгрессмена, А.Мирзоян поблагодарил его за принятие приглашения посетить в очередной раз Армению и Арцах. Спикер НС отметил, что Армения с огромной призн...
А.Мирзоян принял спикера Сеймаса Литвы В.Пранцкетиса
3 октября  Председатель НС А.Мирзоян принял спикера Сеймаса Литвы В.Пранцкетиса. Главы парламентов двух стран в личной беседе обсудили ряд направлений сотрудничества. А.Мирзоян, приветствуя  В.Пранцкетиса в новой Армении, подчеркнул, что отношения обеих стран основаны на общих ценностях и ...
“Уважаемый Председатель, прежде всего хотел бы подчеркнуть усилия г-жи Мариетты Караманли по подготовке этого доклада. Защита жертвы терроризма, а также борьба с ним в любой части мира действительно продолжают оставаться одним из глобальных вызовов для всех государств.Доклад весьма ценен по двум при...
Выступление депутата НС Т.Айрапетян в ПАСЕ
“Уважаемые Председатель, дамы и господа, прежде всего позвольте поблагодарить докладчика за этот доклад. Терроризм является одной из самых серьезных угроз миру, безопасности и стабильности, а также реализации прав человека и социально-экономическому развитию. К сожалению, в наши дни мы являемся свид...