Հոկտեմբերի 4-ին Ղրղզստանի մայրաքաղաք Բիշքեկում աշխատանքն է սկսել ԵԱՀԿ ԽՎ-ի աշնանային նստաշրջանը: Քննարկվել է «Անվտանգության երկխոսությանն աջակցությունը Կենտրոնական Ասիայում եւ ԵԱՀԿ տարածաշրջանում» թեման: Նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցել են վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հերմինե Նաղդալյա...
ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովում հոկտեմբերի 4-ին տեղի է ունեցել ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի հայաստանյան գրասենյակի /UNICEF/ պատրաստած «Հայաստանում երեխաներին ուղղված հանրային ծախսերի գնահատման վերլուծություն» զեկույցի քննարկում: Ներկայացված արդյունքները հիմնված են 201...
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) անդամ երկրների խորհրդարանների պաշտպանության եւ անվտանգության հանձնաժողովների նախագահների Համակարգող խորհրդակցության նիստի աշխատանքներին մասնակցելու համար 2018 թվականի հոկտեմբերի 11-14-ը ներառյալ Բիշքեկ (Ղրղզստանի Հանրապետություն) կգործուղվի Հ...
ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` ՀՀ Կառավարության նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 5-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ: Օրակարգը՝ այստեղ: ...

4 октября в столице Кыргызстана Бишкеке начала работу осенняя сессия ПА ОБСЕ. Обсуждена тема “Содействие диалогу безопасности в Центральной Азии и регионе ОБСЕ”.В работе сессии приняли участие  руководитель делегация НС РА на Ассамблее и член комиссии Арман Сагателян.На первом заседании обсужде...
4 октября в Постоянной комиссии НС по здравоохранению и социальным вопросам прошли дебаты по докладу “Анализ оценки общественных расходов на детей в Армении”, подготовленному Армянским офисом UNICEF.Представленные итоги основаны на анализе данных государственных и общинных расходов 2012-2015 гг. Осн...
Согласно ст. 100 Конституции РА и ст.41 конституционного закона РА “Регламент НС”, по инициативе Правительства РА 5 октября, в 11:00 часов, созывается внеочередное заседание НС.         ...