Հոկտեմբերի 4-ին Ղրղզստանի մայրաքաղաք Բիշքեկում աշխատանքն է սկսել ԵԱՀԿ ԽՎ-ի աշնանային նստաշրջանը: Քննարկվել է «Անվտանգության երկխոսությանն աջակցությունը Կենտրոնական Ասիայում եւ ԵԱՀԿ տարածաշրջանում» թեման: Նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցել են վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հերմինե Նաղդալյա...
ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովում հոկտեմբերի 4-ին տեղի է ունեցել ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի հայաստանյան գրասենյակի /UNICEF/ պատրաստած «Հայաստանում երեխաներին ուղղված հանրային ծախսերի գնահատման վերլուծություն» զեկույցի քննարկում: Ներկայացված արդյունքները հիմնված են 201...
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) անդամ երկրների խորհրդարանների պաշտպանության եւ անվտանգության հանձնաժողովների նախագահների Համակարգող խորհրդակցության նիստի աշխատանքներին մասնակցելու համար 2018 թվականի հոկտեմբերի 11-14-ը ներառյալ Բիշքեկ (Ղրղզստանի Հանրապետություն) կգործուղվի Հ...
ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` ՀՀ Կառավարության նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 5-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ: Օրակարգը՝ այստեղ: ...

On October 4, the OSCE PA Autumn Meeting began the work in the capital of Kyrgyzstan Bishkek. The theme Promoting Security Dialogue in Central Asia and Beyond was debated. The Head of the RA NA Delegation to the Assembly Hermine Naghdalyan and the Member of the Delegation Arman Saghatelyan took part...
On October 4, in the RA NA Standing Committee on Healthcare and Social Affairs the debate of the report of the Child-Focused Public Expenditure Review in Armenia prepared by the United Nations Children’s Fund /UNICEF/ was held.The presented results are based on the review of the data of the state an...
Under Article 100 of the RA Constitutional and the Article 41 of the RA Constitutional Law the NA Rules of Procedure on the initiative of the RA Government on October 5, at 11:00, an extraordinary sitting of the National Assembly will be convened. ...