ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Խոսրով Հարությունյանի նախագահությամբ փետրվարի 5-ի արտահերթ նիստում քննարկել է «Աջակողմյան ղեկային տեղաբաշխմամբ տրանսպորտային միջոցների ներմուծումը ժամանակավոր արգելելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը, որը հանձնաժողովականներին ներկայացրել է հիմնական զեկուցող ՀՀ...
Փետրվարի 5-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը: Նիստի սկզբում Արա Բաբլոյանն առաջարկել է հայոց խորհրդարանի հիմնադրման 100-ամյակի միջոցառումները պատշաճ կազմակերպելու նպատակով ստեղծել աշխատանքային խումբ, որը կղեկավարի ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը ՇՀ Ազգային խորհրդի նախագահ Դոմինիկ դը Բյումանի հետ մասնակցել է «Ավանի աղի կոմբինատ»-ի նոր արտադրամասի բացմանը
Փետրվարի 5-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը Շվեյցարիայի Համադաշնության Ազգային խորհրդի նախագահ Դոմինիկ դը Բյումանի հետ մասնակցել է «Ավանի աղի կոմբինատ»-ի նոր արտադրամասի բացմանը: Նախագիծն իրականացվել է հայ-շվեյցարական համատեղ ջանքերով. ներդրում է ունեցել նաեւ գերմանական կողմը: Հայաստանի եւ Շվեյցարիայի...
Փետրվարի 6-ին՝ ժամը 13:30-ին, Ազգային ժողովի Ոսկեզօծ դահլիճում ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը եւ Շվեյցարիայի Համադաշնության Ազգային խորհրդի նախագահ Դոմինիկ դը Բյումանը հանդես կգան համատեղ մամուլի ասուլիսով: ...
Աշխատանքային քննարկում ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովում
ՀՀ Ազգային ժողովի տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովում Վարդեւան Գրիգորյանի նախագահությամբ փետրվարի 5-ին տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում «Ջրային ռեսուրսների կառավարման ոլորտի քաղաքականության եւ իրավակարգավորման շրջան...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը փետրվարի 5-ին նախաձեռնել էր աշխատանքային քննարկում, որին ներկա էին ԱԺ բարեկամական խմբերի ղեկավարներ: Հաշվի առնելով երկրում կատարված սահմանադրական բարեփոխումները եւ խորհրդարանական համակարգի անցման գործընթացը՝ մշակվել է ՀՀ ԱԺ բարեկամական խմբերի գոր...

At February 5 extraordinary sitting moderated by Khosrov Harutyunyan the RA NA Standing Committee on Economic Affairs debated the RA draft law on Temporary Preventing the Import of the Transport Means by Dislocation of Right-Hand Traffic, which presented to the Committee members the key speaker, the...
On February 5, the RA NA council sitting presided over by the RA NA President Ara Babloyan was held.At the beginning of the sitting Ara Babloyan proposed to create a working group for decent organizing the events of the 100th anniversary of the foundation of the Armenian Parliament which will lead t...
RA NA President Ara Babloyan with President of National Council of Swiss Confederation Dominique de Buman Takes Part in Opening of New Workshop of Avan Salt Plant
On February 5, the RA NA President Ara Babloyan with the President of the National Council of the Swiss Confederation Dominique de Buman took part in the opening of the new workshop of Avan Salt Plant.The project was implemented with the Armenian-Swiss joint efforts: the German side also had contrib...
On February 6, at 13:30 in the Gilded Hall of the National Assembly the President of the RA National Assembly Ara Babloyan and the President of the National Council of the Swiss Confederation Dominique de Buman will hold a joint press conference. ...
Working Discussion at RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment
On February 5, at the Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment of the RA National Assembly moderated by Vardevan Grigoryan a working discussion on the results of the legal analysis Assessment of the Policy of the Water Resource Management S...
Working Deliberation at RA NA Standing Committee on Foreign Relations
On February 5, the RA NA Standing Committee on Foreign Relations initiated a working discussion, where heads of the NA Friendship Groups attended.Taking into consideration the constitutional reforms made in the country and the process of turning into parliamentary system a package of proposals of ra...