ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Խոսրով Հարությունյանի նախագահությամբ փետրվարի 5-ի արտահերթ նիստում քննարկել է «Աջակողմյան ղեկային տեղաբաշխմամբ տրանսպորտային միջոցների ներմուծումը ժամանակավոր արգելելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը, որը հանձնաժողովականներին ներկայացրել է հիմնական զեկուցող ՀՀ...
Փետրվարի 5-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը: Նիստի սկզբում Արա Բաբլոյանն առաջարկել է հայոց խորհրդարանի հիմնադրման 100-ամյակի միջոցառումները պատշաճ կազմակերպելու նպատակով ստեղծել աշխատանքային խումբ, որը կղեկավարի ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը ՇՀ Ազգային խորհրդի նախագահ Դոմինիկ դը Բյումանի հետ մասնակցել է «Ավանի աղի կոմբինատ»-ի նոր արտադրամասի բացմանը
Փետրվարի 5-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը Շվեյցարիայի Համադաշնության Ազգային խորհրդի նախագահ Դոմինիկ դը Բյումանի հետ մասնակցել է «Ավանի աղի կոմբինատ»-ի նոր արտադրամասի բացմանը: Նախագիծն իրականացվել է հայ-շվեյցարական համատեղ ջանքերով. ներդրում է ունեցել նաեւ գերմանական կողմը: Հայաստանի եւ Շվեյցարիայի...
Փետրվարի 6-ին՝ ժամը 13:30-ին, Ազգային ժողովի Ոսկեզօծ դահլիճում ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը եւ Շվեյցարիայի Համադաշնության Ազգային խորհրդի նախագահ Դոմինիկ դը Բյումանը հանդես կգան համատեղ մամուլի ասուլիսով: ...
Աշխատանքային քննարկում ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովում
ՀՀ Ազգային ժողովի տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովում Վարդեւան Գրիգորյանի նախագահությամբ փետրվարի 5-ին տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում «Ջրային ռեսուրսների կառավարման ոլորտի քաղաքականության եւ իրավակարգավորման շրջան...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը փետրվարի 5-ին նախաձեռնել էր աշխատանքային քննարկում, որին ներկա էին ԱԺ բարեկամական խմբերի ղեկավարներ: Հաշվի առնելով երկրում կատարված սահմանադրական բարեփոխումները եւ խորհրդարանական համակարգի անցման գործընթացը՝ մշակվել է ՀՀ ԱԺ բարեկամական խմբերի գոր...

5 февраля состоялись заседания постоянных комиссий НС по экономическим вопросам и по государственно-правовым вопросам и защите прав человека под председательством соответственно  Х.Арутюняна и Г.Товмасяна. Парламентарии обсудили в первом или втором чтениях проекты о внесении изменений и дополне...
5 февраля состоялось  заседание Совета НС, которое вел Председатель НС А.Баблоян.      А.Баблоян предложил создать рабочую группу для надлежащей организации мероприятий к 100-летию основания армянского парламента под руководством вице-спикера НС Э.Шармазанова.Совет утве...
Председатель НС А.Баблоян и председатель НС Швейцарской Конфедерации Доминик де Бюман на открытии нового цеха Аванского солекомбината
5 февраля Председатель НС А.Баблоян и председатель Национального Совета Швейцарской Конфедерации Доминик де Бюман участвовали в открытии нового цеха Аванского солекомбината.  Проект осуществлен совместными армяно-швейцарскими усилиями, при участии также германской стороны. Спикеры парламентов А...
6 февраля, в 13:30 часов, Председатель НС А.Баблоян и Председатель Национального Совета Швейцарской Конфедерации Доминик де Бюман проведут совместную пресс-конференцию в Позолоченном зале НС.  ...
5 февраля состоялось рабочее обсуждение в Постоянной комиссии НС по внешним связям, в котором участвовали руководители групп дружбы.Учитывая проведенные в Армении конституционные реформы и переход к парламентской системе правления, разработан пакет предложений по повышению эффективности деятельности...