Կկրճատվի բուհերի կառավարման խորհրդի կազմը
«Բարձրագույն կրթության եւ գիտության մասին» եւ 22 այլ օրենքներում լրացումներ եւ փոփոխություններ նախատեսող օրինագծերի փաթեթով գործադիրն առաջարկում է սահմանել բարձրագույն ուսումնական հաստատություններին եւ գիտական կազմակերպություններին պետական աջակցության տրամադրման սկզբունքները, մեխանիզմները: Նախաձեռնո...
Կառավարությունը փոփոխություններ եւ լրացումներ է առաջարկում կատարել «Հանրային հատվածի կազմակերպությունների հաշվապահական հաշվառման մասին» օրենքում: Նախագիծը քննարկվեց  ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի փետրվարի 5-ի հերթական նիստում: ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Արմա...
Կվերանայվեն տուգանքների չափերը
Պատգամավորներ Արտակ Մանուկյանն ու Բաբկեն Թունյանն առաջարկում են փոփոխություններ կատարել «Բանկային ավանդների ներգրավման մասին» օրենքում: Նպատակը սպառողների շահերի պաշտպանությունն ու խախտումների կանխարգելումն է: Նախատեսվում է խստացնել սպառողներին վարկավորման կամ ավանդների ներգրավման գործառույթի իրական...
Արարատ Միրզոյանն ընդունեց Չինաստանի դեսպանին
Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 5-ին ընդունեց Հայաստանում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ֆան Յունին: Ողջունելով հյուրին Ազգային ժողովում՝ Արարատ Միրզոյանը շնորհավորեց պարոն Յոնգին Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետո...
Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 14:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակմանը կարող եք հետեւել այստեղ: ...
Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 10:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից հղմամբ: ...

Сокращается состав советов правления вузов
5 февраля Постоянная комиссия НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта под председательством М.Айрапетяна обсудила в первом чтении предложенный правительством законодательный пакет о внесении изменений и дополнений в закон РА «О высшем образовании и науке» и 22 других...
Бюджетный офис НС представил в 2020 г. 586 справок
5 февраля Постоянная комиссия НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам обсудила предлагаемые правительством изменения и дополнения в закон РА «О бухгалтерском учете организаций общественного сектора» и ряд других.По повестке заседания аргументированно выступил заместитель министра фи...
Размеры штрафов будут пересмотрены
5 февраля на очередном заседании Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам обсужден предложенный депутатами А.М...
А.Мирзоян принял посла Китая
5 февраля Председатель НС А.Мирзоян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного посла КНР в Армении Фан Йонга.Приветствуя гостя в НС, А.Мирзоян поздравил г-на Йонга с назначением Чрезвычайным и Полномочным послом КНР в РА.Председатель НС, отметив, что Китай – один из важных партнеров Армени...