Կկրճատվի բուհերի կառավարման խորհրդի կազմը
«Բարձրագույն կրթության եւ գիտության մասին» եւ 22 այլ օրենքներում լրացումներ եւ փոփոխություններ նախատեսող օրինագծերի փաթեթով գործադիրն առաջարկում է սահմանել բարձրագույն ուսումնական հաստատություններին եւ գիտական կազմակերպություններին պետական աջակցության տրամադրման սկզբունքները, մեխանիզմները: Նախաձեռնո...
Կառավարությունը փոփոխություններ եւ լրացումներ է առաջարկում կատարել «Հանրային հատվածի կազմակերպությունների հաշվապահական հաշվառման մասին» օրենքում: Նախագիծը քննարկվեց  ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի փետրվարի 5-ի հերթական նիստում: ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Արմա...
Կվերանայվեն տուգանքների չափերը
Պատգամավորներ Արտակ Մանուկյանն ու Բաբկեն Թունյանն առաջարկում են փոփոխություններ կատարել «Բանկային ավանդների ներգրավման մասին» օրենքում: Նպատակը սպառողների շահերի պաշտպանությունն ու խախտումների կանխարգելումն է: Նախատեսվում է խստացնել սպառողներին վարկավորման կամ ավանդների ներգրավման գործառույթի իրական...
Արարատ Միրզոյանն ընդունեց Չինաստանի դեսպանին
Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 5-ին ընդունեց Հայաստանում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ֆան Յունին: Ողջունելով հյուրին Ազգային ժողովում՝ Արարատ Միրզոյանը շնորհավորեց պարոն Յոնգին Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետո...
Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 14:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակմանը կարող եք հետեւել այստեղ: ...
Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 10:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից հղմամբ: ...

Composition of Managing Council of Higher Educational Institutions to Be Reduced
The executive body proposes to establish the principles, mechanisms of providing state support to the higher educational institutions and scientific organizations by the package of the bills designing addenda and amendments to the law on Higher Education and Science and 22 other laws. On February 5,...
The Government proposes to make amendments and addenda to the law on Accounting of the Public Sector Organziations. The draft law was debated at February 4 regular sitting of the NA Standing Committee n Financial-Credit and Budgetary Affairs. The RA Deputy Minister of Finance Arman Poghosyan has not...
Amounts of Fines to Be Revised
The deputies Artak Manukyan and Babken Tunyan propose to amend the law on Attraction of Bank Deposits. The goal is to prevent the protection and violations of the consumers’ interests.It is designed to make stricter the amounts of fines established for violating the regulations envisaged for the imp...
Ararat Mirzoyan Receives Ambassador of China
On February 5, the President of the National Assembly Ararat Mirzoyan received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People’s Republic of China to Armenia Fan Yong.Welcoming the guest in the National Assembly, Ararat Mirzoyan congratulated Mr Yong on assuming the po...