ՀՀ Ազգային ժողովը մայիսի 7-ին սկսել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները հաստատել են նստաշրջանի եւ հերթական նիստերի օրակարգերը, քննարկել գլխադասային հանձնաժողովների բացասական եզրակացությունն ստացած երկու օրենսդրական նախաձեռնությունները ՀՀ ԱԺ յոթերորդ գումարման երկրորդ նստաշրջանի օրակարգում ը...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը, փոխնախագահ Հովհաննես Իգիթյանը, հանձնաժողովի անդամ Արման Բաբաջանյանը, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իսպանիա բարեկամական խմբի ղեկավար Սոս Ավետիսյանը մայիսի 7-ին հանդիպել են Իսպանիայի արտաքին գործերի նախարարության պետքարտուղար Ֆերնանդո Վ...
«Հայաստան-Արցախ ռազմավարական դաշինք» ֆորումին մասնակցելու համար 2019 թվականի մայիսի 6-7-ը ներառյալ Ստեփանակերտ (Արցախի Հանրապետություն) են գործուղվել ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Գոռ Գեւորգյանը, Տաթեւիկ Հայրապետյանը եւ Գեւորգ Գորգիսյանը (մայիսի 6-9-ը ներառյալ): ...
«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում մայիսի 7-ին խորհրդարան են այցելել ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Սեւան քաղաքի Մեսրոպ Մաշտոցի անվան համար 1 հիմնական դպրոցի աշակերտներն ու ուսուցիչները: Հյուրերը շրջել են խորհրդարանի շենքում, հետեւել Ազգային ժողովի հերթական նիստի աշխատանքին, այցելել թանգարան: Նրանց հետ հանդիպել ե...

On May 7, the RA National Assembly began the work of the regular sittings. The deputies approved the agendas of the session and the regular sittings, debated the item on including in the agenda of the second session of the RA NA seventh convocation the two legislative initiatives that received negat...
On May 7, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Ruben Rubinyan, the Deputy Chair Hovhannes Igityan, the Committee member Arman Babajanyan, the Head of the RA NA Armenia-Spain Friendship Group Sos Avetisyan met with the Delegation headed by the State Secretary of the Ministry...
On May 7, within the framework of the Open Doors programme the pupils and teachers of Mesrop Mashtots N 1 Basic School of Sevan city of the RA Gegharkunik Marz visited the parliament. The guests took a tour in the parliament building, observed the work of the regular sitting of the National Assembly...