ՀՀ Ազգային ժողովը մայիսի 7-ին սկսել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները հաստատել են նստաշրջանի եւ հերթական նիստերի օրակարգերը, քննարկել գլխադասային հանձնաժողովների բացասական եզրակացությունն ստացած երկու օրենսդրական նախաձեռնությունները ՀՀ ԱԺ յոթերորդ գումարման երկրորդ նստաշրջանի օրակարգում ը...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը, փոխնախագահ Հովհաննես Իգիթյանը, հանձնաժողովի անդամ Արման Բաբաջանյանը, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իսպանիա բարեկամական խմբի ղեկավար Սոս Ավետիսյանը մայիսի 7-ին հանդիպել են Իսպանիայի արտաքին գործերի նախարարության պետքարտուղար Ֆերնանդո Վ...
«Հայաստան-Արցախ ռազմավարական դաշինք» ֆորումին մասնակցելու համար 2019 թվականի մայիսի 6-7-ը ներառյալ Ստեփանակերտ (Արցախի Հանրապետություն) են գործուղվել ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Գոռ Գեւորգյանը, Տաթեւիկ Հայրապետյանը եւ Գեւորգ Գորգիսյանը (մայիսի 6-9-ը ներառյալ): ...
«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում մայիսի 7-ին խորհրդարան են այցելել ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Սեւան քաղաքի Մեսրոպ Մաշտոցի անվան համար 1 հիմնական դպրոցի աշակերտներն ու ուսուցիչները: Հյուրերը շրջել են խորհրդարանի շենքում, հետեւել Ազգային ժողովի հերթական նիստի աշխատանքին, այցելել թանգարան: Նրանց հետ հանդիպել ե...

7 мая Национальное Собрание начало работу очередных заседаний. Депутаты утвердили повестки дня сессии и очередных заседаний, обсудили получившие отрицательные заключения профильных комиссий две законодательные инициативы – в вопросе их включения в повестку дня сессии. Далее парламент приступил к деб...
7 мая председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям Р.Рубинян, заместитель председателя О.Игитян, член комиссии А.Бабаджанян, руководитель парламентской группы дружбы Армения – Испания С.Аветисян встретились с делегацией, возглавляемой государственным секретарем МИД Испании Фернандо Валенсуэ...
7 мая в рамках программы "Открытые двери” парламент посетили учащиеся и учителя основной школы N1 им. Месропа Маштоца города Севана Гехаркуникской области. Гости ознакомились со зданием парламента, проследили за работой очередного заседания НС, посетили музей. С ними встретились и провели открытый у...