Խորհրդարանը հավանության է արժանացրել ՀՀ կառավարության ծրագիրը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն՝ ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ հունիսի 7-ին գումարվել է ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ՝ քննարկելու «Կառավարության ծրագրին հավանություն տալու մասին» հար...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանն ընդունել է «Միջազգային հանրապետական ինստիտուտ» կազմակերպության ներկայացուցիչներին
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը հունիսի 7-ին ընդունել է «Միջազգային հանրապետական ինստիտուտ» («International Republican Institute») կազմակերպության Եվրասիական բաժնի տնօրեն Սթիվեն Նիքսին, Վրաստանում տարածաշրջանային տնօրեն Անդրեա Քիրբսին եւ Եվրասիական բաժնի ծրագրի ղեկավար Պրեսթոն Լինդլերին:...

Парламент одобрил программу Правительства РА
7 июня по распоряжению Председателя НС А.Баблояна, согласно ст.100 Конституции РА и ст.41 конституционного закона РА “Регламент НС”, по инициативе Правительства РА созвано внеочередное заседание – для обсуждения вопроса “Об одобрении программы правительства”.Программу Правительства РА представил пре...
Вице-спикер НС А.Ованнисян приняла представителей организации “Международный республиканский институт”
7 июня вице-спикер НС А.Ованнисян приняла директора Евразийского отдела организации “Международный республиканский институт” (International Republican Institute)  Стивена Никса, регионального директора в Грузии Андреа Кирбс и руководителя программы Престона Линдлера.Глава делегации Стивен Никс ...