Խորհրդարանը հավանության է արժանացրել ՀՀ կառավարության ծրագիրը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն՝ ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ հունիսի 7-ին գումարվել է ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ՝ քննարկելու «Կառավարության ծրագրին հավանություն տալու մասին» հար...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանն ընդունել է «Միջազգային հանրապետական ինստիտուտ» կազմակերպության ներկայացուցիչներին
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը հունիսի 7-ին ընդունել է «Միջազգային հանրապետական ինստիտուտ» («International Republican Institute») կազմակերպության Եվրասիական բաժնի տնօրեն Սթիվեն Նիքսին, Վրաստանում տարածաշրջանային տնօրեն Անդրեա Քիրբսին եւ Եվրասիական բաժնի ծրագրի ղեկավար Պրեսթոն Լինդլերին:...

Parliament Approves RA Government Programme
On June 7, by the decision of the RA NA Speaker Ara Babloyan, under Article 100 of the RA Constitution and Article 41 of the RA Constitutional Law Rules of Procedure of the National Assembly, on the initiative of the RA Government an extraordinary sitting of the RA National Assembly was convened to ...
RA NA Vice President Arpine Hovhannisyan Receives Representatives of International Republican Institute
On June 7, the RA NA Vice President Arpine Hovhannisyan received the Director of Eurasia Division Stephen Nix, the Regional Resident Country Director in Georgia Andrea Keerbs and the Program Officer of Eurasia Division Preston Lindler of the organization International Republican Institute (IRI). The...