Սեպտեմբերի 7-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ շարունակել է սեպտեմբերի 3-ին ընդհատված նիստը: Առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է ՀՀ կառավարության հեղինակած «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրի...
Քննարկվել է երեխաների իրավունքների պաշտպանությանն ուղղված օրինագիծ
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ սեպտեմբերի 7-ին գումարված նիստում  քննարկվել է ՀՀ Կառավարության ներկայացրած «Երեխայի իրավունքների մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: ՀՀ առողջապահության նախարարի տեղակալ Անահիտ Ավանեսյանը ...
Սեպտեմբերի 7-ին Ռուբեն Ռուբինյանի նախագահությամբ կայացել է ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը: ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարության միգրացիոն ծառայութան պետ Արմեն Ղազարյանի ներկայացմամբ քննարկվել է «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության եւ Բ...
Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 10:00-ին տեղի ունենալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից: ...
Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 11:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից հղումով: ...
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 10:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ: ...

7 сентября Постоянная комиссия НС по государственно-правовым вопросам  под председательством В.Варданяна продолжила прерванное 3 сентября заседание.Обсуждены в первом или втором чтениях предложенные Правительством РА и депутатами законопроекты о внесении изменений и дополнений в Кодекс РА об ад...
Обсужден законопроект по защите прав детей
7 сентября на заседании Постоянной комиссии НС по защите прав человека и социальным вопросам под председательством Н.Зограбян обсужден предложенный правительством проект о внесении дополнений в закон РА «О правах ребенка».        По повестке заседания обстоятельно ...
7 сентября состоялось очередное заседание Постоянной комиссии НС по внешним связям под председательством Р.Рубиняна. В представлении начальника Миграционной службы Министерства территориального управления и инфраструктур РА А.Казаряна обсуждены проекты законов о ратификации протоколов к международны...