Սեպտեմբերի 7-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ շարունակել է սեպտեմբերի 3-ին ընդհատված նիստը: Առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է ՀՀ կառավարության հեղինակած «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրի...
Քննարկվել է երեխաների իրավունքների պաշտպանությանն ուղղված օրինագիծ
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ սեպտեմբերի 7-ին գումարված նիստում  քննարկվել է ՀՀ Կառավարության ներկայացրած «Երեխայի իրավունքների մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: ՀՀ առողջապահության նախարարի տեղակալ Անահիտ Ավանեսյանը ...
Սեպտեմբերի 7-ին Ռուբեն Ռուբինյանի նախագահությամբ կայացել է ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը: ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարության միգրացիոն ծառայութան պետ Արմեն Ղազարյանի ներկայացմամբ քննարկվել է «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության եւ Բ...
Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 10:00-ին տեղի ունենալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից: ...
Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 11:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից հղումով: ...
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 10:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ: ...

On September 7, the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Vladimir Vardanyan continued the sitting interrupted on September 3.The bill on Amending the RA Code on Administrative Offences authored by the RA Government was discussed in the first reading. The key speaker, the ...
Bill Aimed at Protection of Children’s Rights Discussed
At September 7 sitting of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Social Affairs, the draft law on Making Addenda to the Law on Child’s Rights presented by the RA Government was discussed.The RA Deputy Minister of Health Anahit Avanesyan informed about the proposals on making ...
On September 7, the regular sitting of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations moderated by Ruben Rubinyan was held.The draft laws on Ratifying the Protocol of Applying the Agreement on the Readmission of the Persons Residing without Authorisation between the Government of the Republic of ...