Գումարվել է ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստ
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ նոյեմբերի 7-ին հրավիրած արտահերթ նիստում քննարկել է ԱԺ պատգամավոր Միքայել Մելքումյանի հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին» օրինագիծը։ Նախագծի ընդունումն, ըստ հեղինակի, պայմանավորված է 2020թ- հունվար...
Նոյեմբերի 7-ին կայացել է ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը նախագահել է Վլադիմիր Վարդանյանը: Հանձնաժողովում առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է Կառավարության հեղինակած «ՀՀ քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրինագծերի փաթեթը, որով առաջար...
ՀՀ Աժ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը Մխիթար Հայրապետյանի նախագահությամբ նոյեմբերի 7-ին  հրավիրած նիստում դրական եզրակացություն է տվել  Կառավարության  ներկայացրած  «ՀՀ 2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախ...
Պաշտոնական այցի շրջանակում ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանը հանդիպել է Վիետնամի Ազգային Ժողովի նախագահ Նգուեն Թի Կիմ Նգանի հետ: Քննարկվել են երկու բարեկամ երկրների հարաբերությունների զարգացման նոր հեռանկարները: Կարեւորվել է ՀՀ-ում Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետության դեսպանատուն ունենալը: Տիկին խոս...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանն ու պատգամավորներ Արմեն Խաչատրյանը, Գոռ Գեւորգյանը նոյեմբերի 7-ին հանդիպել են Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի անվտանգության եւ արտաքին քաղաքականության հանձնաժողովի փոխնախագահ Մոհամմադ Ջավադ Ջամալի Նոբա...
Արցախի Հանրապետության «Ազատ հայրենիք» կուսակցության պատվիրակության հետ նոյեմբերի 7-ին հանդիպել են ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամները: Քննարկվել են միջկուսակցական համագործակցությանն առնչվող հարցեր: ՀՀ ԱԺ Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ,...
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 15:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամներ Արմեն Խաչատրյանը, Ռուբիկ Ստեփանյանն ու ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ Գոռ Գեւորգյանը նոյեմբերի 7-ին հանդիպել են ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Ժողովրդավարական գործընկերության հանձնաժողովի ներկայացուցիչ...
Նոյեմբերի 7-ին ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Նաիրա Զոհրաբյանի եւ Մանե Թանդիլյանի նախագահությամբ քննարկվել է «ՀՀ 2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը: ՀՀ ֆինանսների նախարա...
Նոյեմբերի 7-ին ՀՀ Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավորները հանդիպել են Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի «Ազատ Հայրենիք» խմբակցության ներկայացուցիչների հետ: Խորհրդարանականները քննարկել են ներքաղաքական հարցեր, անդրադարձել Արցախում հաջորդ տարի սպասվող համապետական ընտրու...
Տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ եւ ՌԴ ԴԺ միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 32-րդ նիստը
Գյումրի քաղաքի «Սեւ բերդ» ամրոցում նոյեմբերի 6-ին գումարվել է ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 32-րդ նիստը: Երկու երկրների միջեւ միջպետական հարաբերություններն այսօր բարձր քաղաքական մակարդակի վրա են՝ շարունակելով ամրապնդվել բոլոր ոլորտներո...
Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 12:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ:   ...
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 11:00-ին կայանալիք  արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...
ՀՀ Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում «ՀՀ 2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի նախնական քննարկումների ուղիղ հեռարձակում
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում «ՀՀ 2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի նախնական քննարկումների ուղիղ հեռարձակումն այստեղ:  ...

7 ноября на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам под председательством Б.Туняна обсуждены в первом или втором чтениях законопроекты о внесении дополнений и изменений в законы РА “Об организации и проведении проверок в РА”, “О профилактике и снижении ущерба здоровью...
7 ноября состоялось очередное заседание Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам под председательством В.Варданяна.Комиссия обсудила проекты о внесении изменений и дополнений в законы РА “О банковской тайне”, Уголовный кодекс РА, Уголовно-процессуальный кодекс РА, Семейный кодекс Р...
7 ноября Постоянная комиссия НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта под председательством М.Айрапетяна на созванном заседании вынесла положительное заключение  представленному правительством проекту закона “О Государственном бюджете РА на 2020 г.”. Предложено в...
Вице-спикер НС В.Энфиаджян в рамках официального визита встретился с председателем НС Вьетнама г-жой Нгуен Ти Ким Нган. Обсуждены новые перспективы развития двух дружественных стран. Подчеркнута важность открытия посольства Социалистической Республики Вьетнам в РА.Г-жа спикер выразила готовность сод...
Обсуждены вопросы развития армяно-иранских связей
7 ноября председатель Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности А.Кочарян и члены комиссии А.Хачатрян, Г.Геворкян встретились с делегацией, возглавляемой заместителем председателя Комиссии по безопасности и внешней политике Меджлиса ИРИ Мохаммадом Джавадом Джамалом Нобандегани, в сос...
Обсуждены вопросы межпартийного сотрудничества
7 ноября делегация арцахской партии “Азат Айреник” встретилась с членами фракции ППА. Обсуждены вопросы межпартийного сотрудничества. Председатель Постоянной комиссии НС по защите прав человека и социальным вопросам Н.Зограбян заметила, что, к сожалению, НС Республики Арцах не представлена в ме...
7 ноября члены Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности А.Хачатрян, Р.Степанян и член Постоянной комиссии НС по внешним связям Г.Геворкян встретились с представителями Комиссии демократического партнерства Палаты представителей США. Обсуждены вопросы парламентского надзора. Гости пр...
Завершены предварительные обсуждения проекта закона РА “О Государственном бюджете РА на 2020 г.”
7 ноября постоянные комиссии НС по защите прав человека и социальным вопросам и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством Н.Зограбян и М.Тандилян на совместном заседании обсудили  проекта закона РА “О Государственном бюджете РА на 2020 г.”.По повестке заседания обстоятел...
7 ноября депутаты фракции “Просвещенная Армения” встретились с делегацией фракции “Азат Айреник” парламента Республики Арцах. Депутаты обсудили внутриполитические вопросы, обратились к намеченным в будущем году общегосударственным выборам в Арцахе. Руководитель фракции Э.Манукян подчеркнул важность ...
Состоялось 32-е заседание Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и ФС РФ
6 ноября в “Черной крепости” города Гюмри созвано 32-е заседание Межпарламентской комиссии (МПК) по сотрудничеству между Национальным Собранием РА и Федеральным Собранием РФ.Вице-спикер НС, сопредседатель армяно-российской МПК А.Симонян отметил высокий уровень межгосударственных отношений двух стран...