Մարտի 11-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղեկալ Ալեն Սիմոնյանը եւ ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը հանդիպել են Կովկասում եւ Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Ջեյմս Ապատուրայի հետ: Ալեն Սիմոնյանը նշել է, որ Հայաստանի մասնա...
Մարտի 11-ին ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի հրավերով խորհրդարան էր այցելել ՀՀ առողջապահության նախարարը: Արսեն Թորոսյանը պատասխանել է պատգամավորների՝ հանրային հետաքրքրություն ներկայացնող՝ որոշ թեմաների վերաբերող հարցերի: Պատգամավորները հետաքրքրվել են օ...
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մանե Թանդիլյանը մարտի 11-ին հանդիպել է Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ: Ողջունելով դեսպանին խորհրդարանում՝ հանձնաժողովի նախագահը կարեւորել է հայ-ռուսական բարեկամական ու դաշնակցային հարաբեր...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը մարտի 11-ին ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի համանախագահ Էնթոնի Բարսամյանին: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաեւ համագումարի տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանը: ԱԺ նախագահը բարձր է գնահատել հայրենիք-սփյուռք կապերի ամրապնդման գործում Ամերիկայի հայկական...
Մարտի 12-ին՝ ժամը 15:00-ին, ԱԺ 334 սրահում տեղի կունենա Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Անուշ Բեղլոյանի մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մանրամասներ կներկայացվեն Ստամբուլում տեղի ունեցած ՍԾՏՀ ԽՎ աշխատաժողովի վերաբերյալ: ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` ՀՀ Կառավարության նախաձեռնությամբ մարտի 13-ին` ժամը 12:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:   ...
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 9:30-ին կայանալիք արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...

On March 11, the RA NA Vice President Alen Simonyan and the Chair of the RA NA Standing Committee on Defense and Security Andranik Kocharyan met with the NATO PA Secretary General’s Special Representative for the Caucasus and Central Asia James Appathurai. Alen Simonyan has noted that the participat...
On March 11, at the invitation of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs the RA Minister of Health Arsen Torosyan visited the parliament. Arsen Torosyan answered the deputies’ questions on some themes of public interest.The MPs were interested in the ...
Issues on Inter-Parliamentary Cooperation Discussed
On March 11, the Chair of the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs Mane Tandilyan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Russia to Armenia Sergey Kopirkin. Welcoming the Ambassador in the parliament the Committee Chair highlighted the development o...
On March 11, the Speaker of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan received the Co-Chair of the Armenian Assembly of America Anthony Barsamian. The Regional Director of the Assembly Arpi Vartanian also attended the meeting.The NA Speaker highly assessed the significant contribution to the strength...
By the decision of the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan, under the Article 100 of the RA Constitution and the Article 41 of the RA Constitutional Law the NA Rules of Procedure, at the initiative of the RA Government on March 13, at 12:00 an extraordinary sitting of the National Assembly will be convene...