Սեպտեմբերի 11-ին ՀՀ ԱԺ ՀՀԿ, ՀՅԴ, «Ելք» խմբակցությունների անդամներ Ռուզաննա Մուրադյանը, Ռուզաննա Առաքելյանը, Անդրանիկ Կարապետյանը, Լենա Նազարյանը եւ Էդմոն Մարուքյանը   հանդիպել են ԱՄՆ Գլենդել քաղաքից ժամանած պատվիրակության հետ, որի կազմում էին Կալիֆորնիայի Նահանգային ժողովի պատգամավորն...
ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Գեորգի Ծերեթելին սեպտեմբերի 11-ին ՀՀ Ազգային ժողովում հանդիպել է ԵԱՀԿ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակութան անդամների հետ: Հանդիպմանը մասնակցել են նաեւ ԵԱՀԿ ԽՎ գլխավոր քարտուղար Ռոբերտո Մոնտելլան եւ ԵԱՀԿ ԽՎ գործադիր գրասենյակի ղեկավար Անդրեաս Բեյքերը: Ողջունելով հյուրերին...
Սեպտեմբերի 11-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը, անդամներ Հովիկ Աղազարյանը, Մարգարիտ Եսայանը, Կարինե Աճեմյանը, Շիրակ Թորոսյանը, Արմենուհի Կյուրեղյանը, Նորա Առուստամյանը հանդիպել են Ֆրանսիայի Հանրապետության Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խմբի պատվիրակության հ...
Սեպտեմբերի 11-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունել նախորդ օրը քննարկված օրենսդրական նախաձեռնությունները: Խորհրդարանն այնուհետեւ քննարկել է «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության եւ Տաջիկստանի Հանրապետության կառավարության միջեւ կրթության որակավորումն...
«Շանթ-2018» զորավարժության շրջանակում ՀՀ ԱԺ աշխատակազմում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն
«Շանթ-2018 զորավարժություն»: Սեպտեմբերի 11-ին ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմը, ստանալով համապատասխան ազդանշանը, Աշխատակազմում իրականացրել է Պլանով նախատեսված միջոցառումները: ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանի ղեկավարությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում Աշխատա...
Հայաստան ժամանած Ֆրանսիայի Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Ժիլբեր-Լյուկ Դըվինայի գլխավորած պատվիրակությունը սեպտեմբերի 11-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Հյուրերը ծաղիկներ են խոնարհել 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ եւ լռ...

On September 11, the members of the RA NA RPA, ARF, Yelq/Way Out factions Ruzanna Muradyan, Ruzanna Arakelyan, Andranik Karapetyan, Lena Nazaryan and Edmon Marukyan met with the delegation led by the Mayor of the U.S. Glendale Zareh Sinanyan, including the deputies of California State Assembly and t...
OSCE PA President in RA National Assembly
On September 11, the President of the OSCE Parliamentary Assembly George Tsereteli met with the members of the RA NA Delegation to OSCE PA in the RA National Assembly. The OSCE PA Secretary General Roberto Montella and the Chief of the OSCE PA Executive Office Andreas Baker also took part in the mee...
On September 11, the Head of the RA NA Armenia-France Friendship Group Armen Rustamyan, members Hovik Aghazaryan, Margarit Yesayan, Karine Atshemyan, Shirak Torosyan, Armenuhi Kyureghyan and Nora Arustamyan met with the delegation of France-Armenia Friendship Group of the Senate of the Republic of F...
On September 11, the RA National Assembly continued the work of the regular sittings and by voting passed the legislative initiatives debated on the previous day.Afterwards the parliament debated the draft law on Ratifying the Agreement on Mutual Recognition and Comparison of Education Qualification...
On September 11, the delegation led by the Head of France-Armenia Friendship Group of the Senate of France Gilbert-Luc Devinaz, who arrived in Armenia, visited Tsitsernakaberd Memorial Complex.The guests laid flowers at the eternal fire perpetuating the memory of the 1915 Armenian Genocide innocent ...