Սեպտեմբերի 11-ին ՀՀ ԱԺ ՀՀԿ, ՀՅԴ, «Ելք» խմբակցությունների անդամներ Ռուզաննա Մուրադյանը, Ռուզաննա Առաքելյանը, Անդրանիկ Կարապետյանը, Լենա Նազարյանը եւ Էդմոն Մարուքյանը   հանդիպել են ԱՄՆ Գլենդել քաղաքից ժամանած պատվիրակության հետ, որի կազմում էին Կալիֆորնիայի Նահանգային ժողովի պատգամավորն...
ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Գեորգի Ծերեթելին սեպտեմբերի 11-ին ՀՀ Ազգային ժողովում հանդիպել է ԵԱՀԿ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակութան անդամների հետ: Հանդիպմանը մասնակցել են նաեւ ԵԱՀԿ ԽՎ գլխավոր քարտուղար Ռոբերտո Մոնտելլան եւ ԵԱՀԿ ԽՎ գործադիր գրասենյակի ղեկավար Անդրեաս Բեյքերը: Ողջունելով հյուրերին...
Սեպտեմբերի 11-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը, անդամներ Հովիկ Աղազարյանը, Մարգարիտ Եսայանը, Կարինե Աճեմյանը, Շիրակ Թորոսյանը, Արմենուհի Կյուրեղյանը, Նորա Առուստամյանը հանդիպել են Ֆրանսիայի Հանրապետության Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խմբի պատվիրակության հ...
Սեպտեմբերի 11-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունել նախորդ օրը քննարկված օրենսդրական նախաձեռնությունները: Խորհրդարանն այնուհետեւ քննարկել է «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության եւ Տաջիկստանի Հանրապետության կառավարության միջեւ կրթության որակավորումն...
«Շանթ-2018» զորավարժության շրջանակում ՀՀ ԱԺ աշխատակազմում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն
«Շանթ-2018 զորավարժություն»: Սեպտեմբերի 11-ին ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմը, ստանալով համապատասխան ազդանշանը, Աշխատակազմում իրականացրել է Պլանով նախատեսված միջոցառումները: ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանի ղեկավարությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում Աշխատա...
Հայաստան ժամանած Ֆրանսիայի Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Ժիլբեր-Լյուկ Դըվինայի գլխավորած պատվիրակությունը սեպտեմբերի 11-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Հյուրերը ծաղիկներ են խոնարհել 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ եւ լռ...

11 сентября представители парламентских фракций РПА, АРФД, “Елк” Р.Мурадян, Р.Аракелян, А.Карапетян, Л.Назарян и Э.Марукян встретились с находящейся в Армении по инициативе комитета Ай дата (США) делегацией во главе с мэром Глендейла З.Синаняном, в составе которой депутаты парламента Калифорнии...
11 сентября Председатель ПА ОБСЕ Г.Церетели встретился в парламенте с членами делегации НС РА в ПА ОБСЕ. Во встрече приняли участие также Генеральный секретарь ПА ОБСЕ Роберто Монтелла и руководитель исполнительного офиса ПА ОБСЕ Андреас Бейкер.  Приветствуя гостей в парламенте,  глава дел...
11 сентября руководитель группы дружбы Армения – Франция А.Рустамян, члены группы О.Агазарян, М.Есаян, К.Аджемян, Ш.Торосян, А.Кюрегян, Н.Арустамян встретились с делегацией группы дружбы Франция – Армения Сената Французской Республики. Приветствуя гостей, А.Рустамян отметил, что армяно-французс...
11 сентября НС продолжило работу очередных заседаний и голосованием приняло обсуждавшиеся в предыдущий день законодательные инициативы.     Парламент рассмотрел документы, включенные в повестку дня заседания, в том числе ратификацию подписанного 14 июня 2017 г. в Ереване междунар...
11 сентября прибывшая в Армению делегация группы дружбы Франция – Армения Сената Франции во главе с Жильбером-Люком Двина посетила  мемориал в  Цицернакаберде.  Гости возложили цветы к Вечному огню, увековечивающему безвинных жертв Геноцида армян 1915 года, и почтили молчанием память ...