Խորհրդարանն «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 33-րդ հոդվածի 8-րդ մասի համաձայն` ՀՀ կառավարության ծրագրի նախագիծը քննարկելու նպատակով փետրվարի 12-ին գումարել է Ազգային ժողովի առաջին նստաշրջանի հերթական նիստը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը  տեղեկացրել է, որ ԿԸՀ-ից ստացվել է ԱԺ պատ...
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղարը Թբիլիսիում մասնակցել է Արեւելյան գործընկերության երկրների խորհրդարանական աշխատակազմերի համար կազմակերպված Ձմեռային ակադեմիայի աշխատանքներին
Վրաստանի խորհրդարանի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Գիվի Միկանաձեի հրավերով մեկօրյա այցով Թբիլիսում է գտնվել ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Տիգրան Գալստյանը: Փետրվարի 11-ին ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղարը բացման խոսքով հանդես է եկել Արեւելյան գործընկերութ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը փետրվարի 12-ին հանդիպել է Հարավային Կովկասում եւ Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի, քաղաքական խորհրդականներ Աթանաս Բալտովի եւ Կարին Մարմզոլերի հետ: ԱԺ փոխնախագահը ներկայացրել է վերջին շրջանում Հայաստանում տեղի ունեցած քաղաքական փ...

On February 12, under the Part 8 of Article 33 of the Constitutional Law 'The Rules of Procedure of the National Assembly' the parliament convened regular sitting of the first session of the National Assembly to debate the RA Government draft programme.The RA NA Speaker Ararat Mirzoyan has informed ...
RA NA Chief of Staff-Secretary General Takes Part in Winter Academy Works Organized for Parliamentary Staffs of Eastern Partnership Countries in Tbilisi
At the invitation of the Chief of Staff-Secretary General of Parliament of Georgia Givi Mikanadze the Chief of Staff-Secretary General of the RA National Assembly Tigran Galstyan was in Tbilisi on a one-day visit.On February 11, the RA NA Chief of Staff-Secretary General made opening remarks in the ...
On February 12, the RA NA Vice President Vahe Enfiajyan met with the EU Special Representative for the South Caucasus and the Crisis in Georgia Toivo Klaar, the political advisers Atanas Baltov and Karin Marmsoler. The NA Vice President has presented the political changes occurred in Armenia du...