Խորհրդարանն «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 33-րդ հոդվածի 8-րդ մասի համաձայն` ՀՀ կառավարության ծրագրի նախագիծը քննարկելու նպատակով փետրվարի 12-ին գումարել է Ազգային ժողովի առաջին նստաշրջանի հերթական նիստը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը  տեղեկացրել է, որ ԿԸՀ-ից ստացվել է ԱԺ պատ...
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղարը Թբիլիսիում մասնակցել է Արեւելյան գործընկերության երկրների խորհրդարանական աշխատակազմերի համար կազմակերպված Ձմեռային ակադեմիայի աշխատանքներին
Վրաստանի խորհրդարանի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Գիվի Միկանաձեի հրավերով մեկօրյա այցով Թբիլիսում է գտնվել ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Տիգրան Գալստյանը: Փետրվարի 11-ին ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղարը բացման խոսքով հանդես է եկել Արեւելյան գործընկերութ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը փետրվարի 12-ին հանդիպել է Հարավային Կովկասում եւ Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի, քաղաքական խորհրդականներ Աթանաս Բալտովի եւ Կարին Մարմզոլերի հետ: ԱԺ փոխնախագահը ներկայացրել է վերջին շրջանում Հայաստանում տեղի ունեցած քաղաքական փ...

Парламент приступил к обсуждению проекта программы Правительства РА
12 февраля, согласно ч.8 ст.33 “Регламента НС”, для обсуждения проекта программы Правительства РА состоялось очередное заседание первой сессии НС седьмого созыва. После процедурных вопросов проект программы Правительства РА обстоятельно представил Премьер-министр РА Н.Пашинян.В своем выступлении пре...
Руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС принял участие в работе Зимней академии для парламентских аппаратов стран Восточного партнерства в Тбилиси
Руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС РА Т.Галстян по приглашению руководителя-генерального секретаря Аппарата  Парламента Грузии  Г.Миканадзе находился с однодневным визитом в Тбилиси.11 февраля руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС РА Т.Галстян выступил на церемонии отк...
12 февраля вице-спикер НС В.Энфиаджян встретился со специальным представителем ЕС по вопросам Южного Кавказа и кризиса в Грузии Тойво Клааром, политсоветниками Атанасом Балтовом и Карин Мармзолер.  Вице-спикер НС представил политические перемены последнего времени в Армении, обратился к внеочер...