Շարունակվել է ՀՀ ԱԺ հերթական նիստերի աշխատանքը ՀՀ Ազգային ժողովը սեպտեմբերի 12-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունել նախորդ օրը քննարկված օրենսդրական նախաձեռնություններն ու միջազգային համաձայնագրերը: Խորհրդարանն այնուհետեւ շարունակել է քննարկել ՀՀ կառավարության հեղինակ...
Իսրայելի Կնեսետի փոխխոսնակ, Իսրայել-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավար Թալի Պլոսկովի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իսրայել բարեկամական խմբի ղեկավար Գագիկ Մինասյանի, խմբի անդամներ Միքայել Մելքումյանի, Գագիկ Մելիքյանի, Գեւորգ Գորգիսյանի եւ Սուրեն Մանուկյանի ուղեկցությամբ սեպտ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճին կից սրահում սեպտեմբերի 12-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Շիրակ Թորոսյանի հեղինակած «Ծովային ելքի հիմնահարցը Հայաստանի Հանրապետության արտաքին քաղաքականությունում 1919-1920թթ» գիտական մենագրության շնորհանդեսը: Միջոցառմանը ներկա են եղել ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալներ Է...
Սեպտեմբերի 12-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իսրայել բարեկամական խմբի ղեկավար Գագիկ Մինասյանը, խմբի անդամներ Միքայել Մելքումյանը, Գագիկ Մելիքյանը, Գեւորգ Գորգիսյանը եւ Սուրեն Մանուկյանը հանդիպել են Իսրայելի Կնեսետի փոխխոսնակ, Իսրայել-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավար Թալի Պլոսկովի գլխավորած պատվիր...

On September 12, the RA National Assembly continued the work of the regular sittings and by voting passed the legislative initiatives and the international agreements debated in the previous year.Afterwards the parliament continued debating the package of bills on Architectural Activity, on Amending...
Israeli Delegation Visits Tsitsernakaberd Armenian Genocide Memorial Complex
On September 12, the delegation led by the Head of Israel-Armenia Parliamentary Friendship Group Tali Ploskov accompanied by the Head of the RA NA Armenia-Israel Friendship Group Gagik Minasyan, members of the Group Mikayel Melkumyan, Gagik Melikyan, Gevorg Gorgisyan and Suren Manukyan visited Tsits...
On September 12, in the foyer next to the Session Hall of the RA National Assembly the launch of the scientific monograph The Problem of the Sea Exit in the Foreign Policy of the Republic of Armenia in 1919-1920 written by the RA NA deputy Shirak Torosyan was held. The RA NA Deputy Speakers Eduard S...
On September 12, the Head of the RA NA Armenia-Israel Friendship Group Gagik Minasyan, members of the Group Mikayel Melkumyan, Gagik Melikyan, Gevorg Gorgisyan and Suren Manukyan met with the Deputy Speaker of Israel’s Knesset, the Delegation led by the Head of Israel-Armenia Parliamentary Friendshi...