Շարունակվել է ՀՀ ԱԺ հերթական նիստերի աշխատանքը ՀՀ Ազգային ժողովը սեպտեմբերի 12-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունել նախորդ օրը քննարկված օրենսդրական նախաձեռնություններն ու միջազգային համաձայնագրերը: Խորհրդարանն այնուհետեւ շարունակել է քննարկել ՀՀ կառավարության հեղինակ...
Իսրայելի Կնեսետի փոխխոսնակ, Իսրայել-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավար Թալի Պլոսկովի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իսրայել բարեկամական խմբի ղեկավար Գագիկ Մինասյանի, խմբի անդամներ Միքայել Մելքումյանի, Գագիկ Մելիքյանի, Գեւորգ Գորգիսյանի եւ Սուրեն Մանուկյանի ուղեկցությամբ սեպտ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճին կից սրահում սեպտեմբերի 12-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Շիրակ Թորոսյանի հեղինակած «Ծովային ելքի հիմնահարցը Հայաստանի Հանրապետության արտաքին քաղաքականությունում 1919-1920թթ» գիտական մենագրության շնորհանդեսը: Միջոցառմանը ներկա են եղել ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալներ Է...
Սեպտեմբերի 12-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իսրայել բարեկամական խմբի ղեկավար Գագիկ Մինասյանը, խմբի անդամներ Միքայել Մելքումյանը, Գագիկ Մելիքյանը, Գեւորգ Գորգիսյանը եւ Սուրեն Մանուկյանը հանդիպել են Իսրայելի Կնեսետի փոխխոսնակ, Իսրայել-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավար Թալի Պլոսկովի գլխավորած պատվիր...

12 сентября Национальное Собрание продолжило работу очередных заседаний и голосованием приняло обсуждавшиеся в предыдущий день законодательные инициативы и международные соглашения. Парламент продолжил дебаты по проектам законов о внесении изменений и дополнений в законы РА  “Об архитектурной д...
12 сентября делегация во главе с вице-спикером Кнессета Израиля, руководителем парламентской группы дружбы Израиль – Армения   Тали Плосков в сопровождении руководителя группы дружбы Армения – Израиль Г.Минасяна, членов группы М.Мелкумяна, Г.Меликяна, Г.Горгисяна и С.Манукяна посетила мемориал ...
12 сентября в фойе зала заседаний парламента состоялась презентация научной монографии депутата  НС Ш.Торосяна “Проблема выхода к морю во внешней политике РА в 1919-1920 годах”. На мероприятии присутствовали вице-спикеры НС РА Э.Шармазанов и А.Оганнисян, депутаты НС, преподаватели, журналисты, ...
12 сентября руководитель парламентской группы дружбы Армения – Израиль Г.Минасян, члены группы М.Мелконян, Г.Меликян, Г.Горгисян и С.Манукян встретились с делегацией во главе с вице-спикером Кнессета Израиля, руководителем парламентской группы дружбы Израиль – Армения  Тали Плосков. Приветствуя...