Դեկտեմբերի 12-ին ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ գումարվել է ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստ՝ նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը տեղեկացրել է, որ ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գրո...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Լիտվա, Լատվիա, Էստոնիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Սամվել Ֆարմանյանը եւ Սուրեն Մանուկյանը, դեկտեմբերի 12-16-ն աշխատանքային այցով կլինի Լիտվայում եւ Լատվիայում: Այցի շրջանակում ՀՀ ԱԺ...
Շարունակվում է Վահրամ Բաղդասարյանի գլխավորած ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իրան բարեկամական խմբի պատվիրակության այցը Իրանի Իսլամական Հանրապետություն: Դեկտեմբերի 12-ին պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել ԻԻՀ Մեջլիսի Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավարի, տնտեսական հարցերի, էներգետիկայի, արտաքին հարաբերություն...

12 декабря, согласно ст.100 Конституции РА и ст.42 закона РА “Регламент НС”, по инициативе Правительства РА созвано внеочередное заседание НС – по повестке дня инициатора.После утверждения повестки дня и процедурных вопросов депутаты НС приступили к обсуждению в различных чтениях проектов о внесении...
12-16 декабря делегация, возглавляемая вице-спикером НС Э.Шармазановым, будет находиться с рабочим визитом в Литве и Латвии. В составе делегации – депутаты НС С.Фарманян и С.Манукян. В рамках визита вице-спикер НС РА встретится со спикером Сеймаса Литвы В.Пранцкетисом, заместителем председателя Сайе...
Продолжается визит делегации группы дружбы НС Армения – Иран во главе с В.Багдасаряном в ИРИ.  12 декабря возглавляемая В.Багдасаряном делегация в составе А.Варданяна, К.Нагапетяна, Н.Пашиняна и В.Энфиаджяна встретилась с руководителем группы дружбы Меджлис...