Ազգային ժողովը սեպտեմբերի 13-ի հերթական նիստում քննարկեց Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամի ընտրության հարցը: ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր, «Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի մասին» օրենքի համաձայն  ձեւավորված  մրցութային խորհրդի անդամ Հերիքնազ Տիգրանյ...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանը սեպտեմբերի 13-ին հանդիպեց Ուկրաինայի խորհրդարանի պատգամավորներ Արտյոմ Դմիտրուկի եւ Դարյա Վոլոդինայի հետ: Հանդիպմանը ներկա էին ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը եւ պատգամավոր Հրաչյա ...
ԱԺ խմբակցությունների տեսակետները ԿԸՀ գործունեության մասին հաղորդման քննարկման ընթացքում
Սեպտեմբերի 13-ի ԱԺ նիստում ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի գործունեության մասին հաղորդման քննարկման ընթացքում տեսակետներ ներկայացրեցին ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչները: ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անունից ելույթում Հայկ Մամիջանյանն անդրադարձավ պատգամավորների ելույթներին: Նա խոսեց համակա...
Սեպտեմբերի 13-ի ԱԺ նիստում ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի գործունեության մասին հաղորդման քննարկման ընթացքում արտահերթ ելույթով հանդես եկավ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը: Անդրադառնալով ընդդիմադիր պատգամավորների ելույթներին՝ ԱԺ նախագահը նկատեց, որ «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ներկայացուցիչները փորձում են տ...
Սեպտեմբերի 13-ին ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանը հանդիպեց Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) պատվիրակության ղեկավար Թիերի Ռիբոյի եւ Հաղորդակցման եւ կանխարգելման ծրագրերի ղեկավար Զառա Ամատունու հետ: Քննարկվեցին 20...
ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովն Անդրանիկ Քոչարյանի նախագահությամբ սեպտեմբերի 13-ի նիստում քննարկեց հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցը: Հիշեցնենք, որ հարցը հանձնաժողովում երկու անգամ արդեն քննարկվել էր, սակայն քվեարկության արդյունքում «Հայաստան» խմբակցությա...
Սեպտեմբերի 13-ին խորհրդարանը քննարկեց ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի գործունեության մասին հաղորդումը: Հիմնական զեկուցող ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը ներկայացրեց ՀՀ ԱԺ 2021-ի հունիսի 20-ի արտահերթ ընտրությունների վերաբերյալ հաղորդումը: ԿԸՀ նախագահի դիտարկմամբ՝ համապետական արտահերթ ընտրություն...
Սեպտեմբերի 13-ին ՀՀ օրհներգի հնչյունների ներքո մեկնարկեց ՀՀ ԱԺ ութերորդ գումարման երկրորդ նստաշրջանի աշխատանքը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ներկայացրեց ԱԺ ութերորդ գումարման երկրորդ նստաշրջանի օրակարգի նախագիծը: Նախագծի առաջին բաժնում ընդգրկված է պարտադիր քննարկման ենթակա 4 հարց, որոնք օրակարգ ընդո...

13 сентября на очередном заседании парламент обсудил вопрос избрания члена Комиссии по предотвращению коррупции.Депутат фракции «Гражданский договор», член Конкурсного совета, сформированного в соответствии с законом «О Комиссии по предотвращению коррупции», Э.Тигранян сообщила, что для избрания чле...
13 сентября председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям Э.Агаджанян встретился с депутатами Верховной Рады Украины А.Дмитруком и Д.Володиной.На встрече присутствовали секретарь фракции НС "Гражданский договор" Н.Багдасарян и депутат Г.Акопян.Приветствуя визит гостей в нашу страну, Э.Агаджа...
Мнения фракций НС при обсуждении сообщения о деятельности ЦИК
13 сентября в ходе обсуждения сообщения о деятельности Центральной избирательной комиссии (ЦИК) РА на заседании парламента представители фракций НС высказали свои мнения.В своем выступлении от фракции НС «Честь имею» А.Мамиджанян коснулся выступлений депутатов. Он затронул борьбу с системой и ее ито...
13 сентября Председатель НС А.Симонян выступил на заседании парламента  с внеочередной речью в ходе обсуждения сообщения о деятельности Центральной избирательной комиссии (ЦИК) РА. Касаясь выступлений депутатов от оппозиции, Председатель НС отметил, что представители блока «Честь имею» пытаются...
13 сентября председатель Постоянной комиссии НС по правам человека и общественным связям Т.Товмасян встретилась с главой делегации Международного комитета Красного Креста (МККК) в Армении Тьерри Рибо и руководителем программ по коммуникациям и профилактике З.Аматуни.Обсуждались ситуация после войны,...
13 сентября Постоянная комиссия НС по вопросам обороны и безопасности под председательством А.Кочаряна обсудила вопрос об избрании заместителя председателя комиссии.Вопрос уже дважды обсуждался в комиссии, но в результате голосования выдвинутый фракцией «Армения» кандидат А.Казинян не был избран. И ...
Парламент обсудил сообщение о деятельности ЦИК РА
13 сентября парламент обсудил сообщение о деятельности Центральной избирательной комиссии (ЦИК) РА. Основной докладчик, председатель ЦИК Т.Мукучян представил сообщение о внеочередных выборах 20 июня 2021 г. в Национальное Собрание РА.По наблюдениям председателя ЦИК, досрочные общегосударственные выб...
13 сентября под звуки Государственного гимна РА началась работа второй сессии НС восьмого созыва.Председатель НС А.Симонян представил проект повестки дня второй сессии НС восьмого созыва.В первый раздел проекта включены 4 вопроса для обязательного обсуждения, которые принимаются в повестку дня без г...