ՀՀ ԱԺ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակում դեկտեմբերի 13-ին խորհրդարան են այցելել մայրաքաղաքի թիվ 171 հիմնական դպրոցի աշակերտներն ու ուսուցիչները։ Նրանք ԱԺ նիստերի դահլիճի օթյակից հետեւել են արտահերթ նիստի աշխատանքներին, եղել են գրադարանում,  թանգարանում ծանոթացել օրենսդիր մարմնի պատմությանը։ ԱԺ պատգամա...
ՀՀ Ազգային ժողովը դեկտեմբերի 13-ին շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը: Նիստի մեկնարկին ՀՀ ԱԺ նախագահը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում ասվում է. «Երեկ ԱՄՆ Սենատում տեղի ունեցած պատմական քվեարկությամբ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգները ճանաչեց եւ դատապարտեց 20-րդ դարի ամենասոսկալի իրադարձությունների...

On December 13, within the RA NA Open Lesson programme the pupils and the teachers of N 171 Basic School of the capital visited the parliament. They observed the works of the extraordinary sitting from the box of the NA Session Hall, were in the library and got familiarized with the history of the l...
On December 13, the RA National Assembly continued the work of the extraordinary sitting.At the beginning of the sitting the RA NA President made an announcement, where he says:“Yesterday by the historical voting held in the U.S. Senate, the United States of America recognized and condemned one...