ՀՀ ԱԺ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակում դեկտեմբերի 13-ին խորհրդարան են այցելել մայրաքաղաքի թիվ 171 հիմնական դպրոցի աշակերտներն ու ուսուցիչները։ Նրանք ԱԺ նիստերի դահլիճի օթյակից հետեւել են արտահերթ նիստի աշխատանքներին, եղել են գրադարանում,  թանգարանում ծանոթացել օրենսդիր մարմնի պատմությանը։ ԱԺ պատգամա...
ՀՀ Ազգային ժողովը դեկտեմբերի 13-ին շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը: Նիստի մեկնարկին ՀՀ ԱԺ նախագահը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում ասվում է. «Երեկ ԱՄՆ Սենատում տեղի ունեցած պատմական քվեարկությամբ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգները ճանաչեց եւ դատապարտեց 20-րդ դարի ամենասոսկալի իրադարձությունների...

13 декабря в рамках программы “Открытый урок” парламент посетили учащиеся и учителя ереванской основной школы N171. Они проследили за работой очередного заседания НС, побывали в библиотеке, ознакомились с музеем истории законодательного органа.  Депутат НС М.Галстян представила гостям структуру...
13 декабря НС продолжило работу внеочередного заседания.  Перед началом заседания Председатель НС выступил с нижеследующим заявлением: “Вчера  историческим голосованием в Сенате США Соединенные Штаты Америки признали и осудили одно из самых ужасающих событий ХХ века, преступление против вс...