Հայկական մշակութային-կրոնական ժառանգությունն  ամեն օր  ենթարկվում  է վանդալիզմի: Հարցը քննարկվել է ՀՀ  ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի նախաձեռնությամբ, որին մասնակցել են ՀՀ-ի ու ԱՀ-ի բոլոր շահագրգիռ կառույցների ներկայացուցիչն...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հոկտեմբերի 14-ին հյուրընկալել է Ազգային ժողովրդավարության ինստիտուտի (NDI) կողմից իրականացվող ծրագրի շրջանակում Հայաստանի Ազգային ժողովում պրակտիկա անցնող երիտասարդներին: ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, ողջունելով ծրագրի մասնակիցներին, համոզմունք է հայտնել, որ նրանց հետաքր...
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահը մասնակցել է Երեւանի շախմատի միջազգային բաց մրցաշարի մեկնարկին
Հոկտեմբերի 14-ին ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սիսակ Գաբրիելյանը Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում մասնակցել է Երեւանի շախմատի միջազգային բաց մրցաշարի մեկնարկին: Բացման հանդիսավոր արարողությանը ներկա էին շ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հոկտեմբերի 14-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Շվեդիայի Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Պատրիկ Սվենսոնին: Ողջունելով դեսպանին՝ ԱԺ նախագահն ընդգծել է, որ Շվեդիան Հայաստանի համար կարեւոր եւ վստահելի գործընկերներից է: ԱԺ նախագահն անդրադարձել է տարբեր միջազ...
Ուշադրության կենտրոնում ԲՏՃՄ (STEM) առարկաներն են
ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 13-ին տեղի ունեցավ քննարկում՝ բնագիտական, տեխնոլոգիական, ճարտարագիտական ու մաթեմատիկական (ԲՏՃՄ) առարկաների կրթությանն ուղղված ծրագրերի մասով: Քննարկմանը մասնակցել են ԱԺ ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հոկտեմբերի 14-ին ընդունել է «Ընտրական գործընթացների եւ քաղաքական հաշվետվողականության ամրապնդում» (SEPPA) ծրագրի գործընկեր կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին՝ Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (IRI) հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Ջեյմս Դե Ուիթին, Ընտրական համակարգերի...

Every day the Armenian cultural-religious heritage is undergone an act of vandalism. The issue was discussed at the initiative of the Chair of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs, where the representatives of all concerned structures of the Republic of Armen...
On October 14, the RA NA President Alen Simonyan hosted the young people passing practice in the National Assembly of Armenia within the framework being implemented by the National Democracy Institute (NDI).Welcoming the participants of the program, the RA NA President Alen Simonyan expressed convic...
Chair of NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport Takes Part in Launch of Yerevan Open Chess International Tournament
On October 14, the Chair of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport Sisak Gabrielyan took part in Yerevan Open Chess International Tournament at Karen Demirchyan Sports and Concerts Complex. The President of Yerevan Chess Federation Mkhitar Hayrapetyan, th...
On October 14, the RA NA President Alen Simonyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Sweden to the Republic of Armenia Patrik Svensson.Welcoming the Ambassador, the NA President has underlined that Sweden is one of the important and trustworthy partners for Ar...
STEM Subjects – at the Centre of Attention
On October 13, at the initiative of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport a discussion was held on the programmes directed to the education of the natural science, technological, engineering and mathematical (STEM) subjects The NA Vice President Hakob...
On October 14, the RA NA President Alen Simonyan received the representatives of the partner organizations of the Project Strengthening Electoral Processes and Political Accountability (SEPPA): the Director of the International Republican Institute (IRI) for Armenia James De Witt, the Electoral Foun...