Հայկական մշակութային-կրոնական ժառանգությունն  ամեն օր  ենթարկվում  է վանդալիզմի: Հարցը քննարկվել է ՀՀ  ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի նախաձեռնությամբ, որին մասնակցել են ՀՀ-ի ու ԱՀ-ի բոլոր շահագրգիռ կառույցների ներկայացուցիչն...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հոկտեմբերի 14-ին հյուրընկալել է Ազգային ժողովրդավարության ինստիտուտի (NDI) կողմից իրականացվող ծրագրի շրջանակում Հայաստանի Ազգային ժողովում պրակտիկա անցնող երիտասարդներին: ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, ողջունելով ծրագրի մասնակիցներին, համոզմունք է հայտնել, որ նրանց հետաքր...
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահը մասնակցել է Երեւանի շախմատի միջազգային բաց մրցաշարի մեկնարկին
Հոկտեմբերի 14-ին ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սիսակ Գաբրիելյանը Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում մասնակցել է Երեւանի շախմատի միջազգային բաց մրցաշարի մեկնարկին: Բացման հանդիսավոր արարողությանը ներկա էին շ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հոկտեմբերի 14-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Շվեդիայի Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Պատրիկ Սվենսոնին: Ողջունելով դեսպանին՝ ԱԺ նախագահն ընդգծել է, որ Շվեդիան Հայաստանի համար կարեւոր եւ վստահելի գործընկերներից է: ԱԺ նախագահն անդրադարձել է տարբեր միջազ...
Ուշադրության կենտրոնում ԲՏՃՄ (STEM) առարկաներն են
ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 13-ին տեղի ունեցավ քննարկում՝ բնագիտական, տեխնոլոգիական, ճարտարագիտական ու մաթեմատիկական (ԲՏՃՄ) առարկաների կրթությանն ուղղված ծրագրերի մասով: Քննարկմանը մասնակցել են ԱԺ ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հոկտեմբերի 14-ին ընդունել է «Ընտրական գործընթացների եւ քաղաքական հաշվետվողականության ամրապնդում» (SEPPA) ծրագրի գործընկեր կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին՝ Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (IRI) հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Ջեյմս Դե Ուիթին, Ընտրական համակարգերի...

Обсуждение в Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам
Армянское культурно-религиозное наследие ежедневно подвергается вандализму. Вопрос обсуждался по инициативе председателя Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам с участием представителей всех заинтересованных структур РА и Республики Арцах....
А.Симонян принял стажеров НС в рамках программы NDI
14 октября Председатель НС А.Симонян принял молодежь, проходящую стажировку в НС в рамках программы Национального института демократии (NDI).Приветствуя участников программы, спикер парламента выразил уверенность, что молодежи будет интересно и поучительно в законодательном органе страны. А.Симонян ...
Председатель постоянной комиссии НС принял участие в старте открытого Ереванского международного турнира по шахматам
14 октября председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта С.Габриелян принял участие в открытии Ереванского международного открытого шахматного турнира в СКК им. К.Демирчяна.На торжественной церемонии открытия присутствовали президент Федера...
14 октября Председатель НС А.Симонян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Швеция в РА Патрика Свенссона.Приветствуя посла, спикер парламента подчеркнул, что Швеция является одним из важных и надежных партнеров Армении.Руководитель НС отметил тесное и эффективное сотрудничество между...
Основное внимание – предметам STEM
13 октября по инициативе Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта состоялось обсуждение образовательных  программ обучения по естественным, технологическим, инженерным и математическим предметам (STEM).В дебатах  приняли участие вице-спик...
Председатель НС А.Симонян принял представителей партнерских организаций программы «Укрепление избирательных процессов и политической подотчетности»
14 октября Председатель НС А.Симонян принял представителей партнерских организаций программы «Укрепление избирательных процессов и политической подотчетности» (SEPPA) – директора Армянского офиса Международного Республиканского института (IRI) Джеймса де Уитта, директора Международного офиса избират...