Քննարկվել է «Հերունու ազգային տիեզերական կենտրոնի» նախագիծը
Հոկտեմբերի 16-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Աննա Կոստանյանի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել «Հերունու ազգային տիեզերական կենտրոնի» նախագծի վերաբերյալ քննարկում: Աննա Կոստանյանը տեղեկացրել է, որ քննարկման նպատակն է վեր հանել առկա խնդիրները եւ փորձել գտնել առավել արդյունավետ լուծումներ: ՀԱՊՀ պրոֆեսոր Արեւիկ Սարգ...
Աշխատանքային քննարկում՝ Գեղարքունիքի մարզի մի շարք համայնքներում ոռոգման ջրի մատակարարման խնդիրների վերաբերյալ
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վարազդատ Կարապետյանի նախագահությամբ հոկտեմբերի 16-ին կազմակերպած աշխատանքային քննարկման ընթացքում անդրադարձել է Սեւան քաղաքի կեղտաջրերի մաքրման կայանի շահագործման եւ մի շարք համայն...
Լենա Նազարյանն ընդունել է Կալիֆորնիայի նահանգային ասամբլեայի եւ Լոս Անջելեսի քաղաքային խորհրդի անդամներին
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Լենա Նազարյանը հոկտեմբերի 16-ին հանդիպել է Կալիֆորնիայի նահանգային ասամբլեայի անդամ Ադրին Նազարյանի եւ Լոս Անջելեսի քաղաքային խորհրդի անդամ Փոլ Քրիքորյանի հետ: Զրուցակիցները քննարկել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր: Լենա Նազարյանը տեղեկացրել է, որ «Իմ քայլը» խմբակցու...

On October 16, on the initiative of the RA NA deputy Anna Kostanyan a discussion over the draft law on Heruni National Cosmic Centre was held.Anna Kostanyan has informed that the goal of the discussion is to raise the existing problems and try to find more effective solutions.The Professor of the Ar...
Working Discussion on Problems of Irrigation Water Supply in a Number of Communities of Gegharkunik Marz
During working discussion organized on October 16 moderated by Varazdat Karapetyan the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment touched upon problems related to the operation of the waste water cleaning station and irrigation water su...
Lena Nazaryan Receives Members of California State Assembly and Los Angeles City Council
On October 16, the RA NA Vice President Lena Nazaryan met with the Member of California State Assembly Adrin Nazarian and the Member of Los Angeles City Council Paul Krekorian. The interlocutors discussed issues of bilateral interest.Lena Nazaryan has informed that My Step Faction is engaged with th...