ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Չինաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանի գլխավորած պատվիրակությունը նոյեմբերի 9-15-ն աշխատանքային այցով եղել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետությունում: Այցի շրջանակում պատվիրակության անդամները հանդիպել են ՉԺՀ ԱԳ փոխնախարար, Չինաստանի կուսկոմիտեի քարտուղար Չժան Ե...
ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Կարինե Աճեմյանը եւ Լենա Նազարյանը նոյեմբերի 16-ին հանդիպել են խորհրդարան այցելած Հայաստանի 10 քաղաքական կուսակցություններից ընտրված երիտասարդ կին քաղաքական գործիչների հետ: Հյուրերը մասնակցում են «Կոնրադ Ադենաուեր» հիմնադրամի հայաստանյան գրասենյակի եւ «Էդուարդո Ֆրայե» հիմնադրամի ն...
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, «Ծառուկյան» խմբակցության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը նոյեմբերի 16-ին հանդիպել է ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի ընտրությունների դիտորդական առաքելության ղեկավար, դեսպան Ուրշուլա Գաչեկի եւ քաղաքական վերլուծաբան Բարբարա Դեվիսի հետ: Ողջունելով հյուրերին՝ Նաիրա Զոհրաբյանը կարեւորել է ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ ընտրությունների...
ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ` ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԱԶԳԱՅԻՆ ԺՈՂՈՎԻ ԱՇԽԱՏԱԿԱԶՄԻ ՖԻՆԱՆՍԱԿԱՆ ՎԱՐՉՈՒԹՅԱՆ ՀԱՇՎԱՊԱՀԱԿԱՆ ԲԱԺՆԻ ԱՎԱԳ ՀԱՇՎԱՊԱՀ  (ծածկագիր`  1-2.2-117)       Նշված թափուր պաշտոնը զբաղեցնելու համար պահանջվում է`   * բարձրագույն տնտ...
Նոյեմբերի 16-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Քվեարկվել են նախորդ օրերին քննարկված  օրենքների նախագծերը, որոնցից ընդունվել է  միայն առաջին ընթերցմամբ քննարկված «Ճանապարհային երթեւեկության անվտանգության ապահովման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացումնե...
Արա Սաղաթելյանը մասնակցել է խորհրդարանի վերահսկողական գործառույթի հզորացման թեմայով միջազգային համաժողովի
ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը մասնակցել է նոյեմբերի 13-15-ը Կիեւում GIZ-ի կողմից հրավիրված միջազգային համաժողովին: Այն նվիրված է եղել Արեւելյան գործընկերության երկրներում խորհրդարանի վերահսկողական գործառույթի հզորացմանը: Համաժողովի ընթացքում մասնակիցները քննարկել են Արեւել...

Armenian Parliamentarians Were on a Working Visit in China
On November 9-15, the delegation led by the head of the RA NA Armenia-China Friendship Group Hermine Naghdalyan was on a working visit to the People’s Republic of China. Within the framework of the visit the members of the delegation met with the Vice Minister of Foreign Affairs and the Party Commit...
Young Female Politicians Hosted in Parliament
On November 16, the RA NA deputies Karine Atshemyan and Lena Nazaryan met with the young female politicians elected from 10 political parties of Armenia, who visited the parliament. The guests take part in the courses titled ‘Political Leadership for Women’ initiated by Konrad Adenauer Stiftung/Foun...
Issues on Upcoming Extraordinary Parliamentary Elections Debated
On November 16, the RA NA deputy, member of Tsarukyan Faction Naira Zohrabyan met with the Head of the OSCE/ODIHR Election Observation Mission, Ambassador Urszula Gacek and political analyst Barbara Davis.Welcoming the guests, Naira Zohrabyan highlighted the presence of the OSCE/ODIHR Election Obser...
On November 16, the RA National Assembly continued the work of the regular sittings.The draft laws debated on the previous days were debated, and among them the draft law authored by the Government on Making Amendment and Addenda to the RA Law on Provision of Road Traffic Security with legislative p...
Ara Saghatelyan Takes Part in International Conference on Strengthening Parliament’s Oversight Function in Eastern Partnership Countries
On November 13-15, the NA Chief of Staff-Secretary General Ara Saghatelyan took part in the International Conference organized by GIZ in Kyiv. It was dedicated to Strengthening Parliament’s Oversight Function in Eastern Partnership Countries.During the conference the participants discussed the curre...