ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Չինաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանի գլխավորած պատվիրակությունը նոյեմբերի 9-15-ն աշխատանքային այցով եղել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետությունում: Այցի շրջանակում պատվիրակության անդամները հանդիպել են ՉԺՀ ԱԳ փոխնախարար, Չինաստանի կուսկոմիտեի քարտուղար Չժան Ե...
ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Կարինե Աճեմյանը եւ Լենա Նազարյանը նոյեմբերի 16-ին հանդիպել են խորհրդարան այցելած Հայաստանի 10 քաղաքական կուսակցություններից ընտրված երիտասարդ կին քաղաքական գործիչների հետ: Հյուրերը մասնակցում են «Կոնրադ Ադենաուեր» հիմնադրամի հայաստանյան գրասենյակի եւ «Էդուարդո Ֆրայե» հիմնադրամի ն...
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, «Ծառուկյան» խմբակցության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը նոյեմբերի 16-ին հանդիպել է ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի ընտրությունների դիտորդական առաքելության ղեկավար, դեսպան Ուրշուլա Գաչեկի եւ քաղաքական վերլուծաբան Բարբարա Դեվիսի հետ: Ողջունելով հյուրերին՝ Նաիրա Զոհրաբյանը կարեւորել է ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ ընտրությունների...
ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ` ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԱԶԳԱՅԻՆ ԺՈՂՈՎԻ ԱՇԽԱՏԱԿԱԶՄԻ ՖԻՆԱՆՍԱԿԱՆ ՎԱՐՉՈՒԹՅԱՆ ՀԱՇՎԱՊԱՀԱԿԱՆ ԲԱԺՆԻ ԱՎԱԳ ՀԱՇՎԱՊԱՀ  (ծածկագիր`  1-2.2-117)       Նշված թափուր պաշտոնը զբաղեցնելու համար պահանջվում է`   * բարձրագույն տնտ...
Նոյեմբերի 16-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Քվեարկվել են նախորդ օրերին քննարկված  օրենքների նախագծերը, որոնցից ընդունվել է  միայն առաջին ընթերցմամբ քննարկված «Ճանապարհային երթեւեկության անվտանգության ապահովման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացումնե...
Արա Սաղաթելյանը մասնակցել է խորհրդարանի վերահսկողական գործառույթի հզորացման թեմայով միջազգային համաժողովի
ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը մասնակցել է նոյեմբերի 13-15-ը Կիեւում GIZ-ի կողմից հրավիրված միջազգային համաժողովին: Այն նվիրված է եղել Արեւելյան գործընկերության երկրներում խորհրդարանի վերահսկողական գործառույթի հզորացմանը: Համաժողովի ընթացքում մասնակիցները քննարկել են Արեւել...

Армянские парламентарии с рабочим визитом в Китае
9-15 ноября делегация во главе с руководителем парламентской группы дружбы Армения – Китай Э.Нагдалян посетила с рабочим визитом Китай. В рамках визита члены делегации встретились с заместителем министра иностранных дел, секретарем парткома КНР Чжаном Есу. Э.Нагдалян  отметила, что ар...
16 ноября депутаты НС К.Аджемян и Л.Назарян встретились в парламенте с  молодыми женщинами-политическими деятелями, избранными от 10 политических партий Армении. Гости – участники курсов “Политическое лидерство женщин”, инициированных армянским офисом фонда “Конрад Аденауэр” и  фондом “Эду...
Обсуждены вопросы предстоящих внеочередных парламентских выборов
16 ноября член парламентской фракции “Царукян” Н.Зограбян встретилась с руководителем наблюдательной миссии БДИПЧ/ОБСЕ, послом Уршулой Гачек и политологом Барбарой Дэвис. Приветствуя гостей, Н.Зограбян подчеркнула важность  наблюдательной миссии БДИПЧ/ОБСЕ на выборах в Армении.Уршула Гачек отме...
16 ноября Национальное Собрание продолжило работу очередных заседаний.        Проголосованы обсуждавшиеся в предыдущие дни законопроекты, из коих принят лишь рассмотренный в первом чтении предложенный правительством проект о внесении изменения и дополнений в закон ...
Ара Сагателян на международной конференции по усилению контрольной функции парламента
Руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС Ара Сагателян принимал участие в созванной GIZ 13-15 ноября в Киеве международной конференции, посвященной усилению контрольной функции парламента в странах Восточного партнерства.В ходе конференции участники обсудили текущие вызовы реформам парламентск...