Ազգային ժողովի նախագահն ընդունեց ՄԹ Եվրոպական հարեւանության եւ Ամերիկայի հարցերով նախարարին
Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն ընդունեց  Միացյալ Թագավորության Եվրոպական հարեւանության եւ Ամերիկայի հարցերով նախարար Ուենդի Մորթընին: Ողջունելով հյուրին՝ խորհրդարանի խոսնակը նշեց, որ երկու երկրների միջեւ գոյություն ունեցող գործընկերային հարաբերություններն առավել աշխուժացման կարիք ունեն...
ԱԺ քննիչ հանձնաժողովը 251 հարցով դիմեց Կառավարությանը
ԱԺ քննիչ հանձնաժողովը սահմանված ժամկետում կազմել եւ Կառավարությանն է ուղարկել 251 հարցից բաղկացած հարցաշար: Փետրվարի 16-ին հրավիրված նիստի ժամանակ այդ մասին տեղեկացրեց Արկադի Խաչատրյանը՝ Նոր կորոնավիրուսի (COVID-19) տարածումը կանխելու, այդ վիրուսի դեմ պայքարի` համաճարակի հետեւանքները մեղմելու կամ վե...
Արարատ Միրզոյանն ընդունեց Հայաստանում Շվեդիայի դեսպան Պատրիկ Սվենսոնին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 16-ին ընդունեց ՀՀ-ում  Շվեդիայի Թագավորության նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Պատրիկ Սվենսոնին: Շնորհավորելով դեսպան Սվենսոնին նշանակման կապակցությամբ` ԱԺ նախագահը հույս հայտնեց, որ դեսպանն իր կարեւոր ներդրումը կբերի հայ-շվեդական փոխգործակցության ընդ...
Նոր կորոնավիրուսի (COVID 19) տարածումը կանխելու, այդ վիրուսի դեմ պայքարի, համաճարակի հետեւանքների մեղմման կամ վերացման ուղղությամբ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության եւ պարետատան իրականացրած միջոցառումների արդյունավետությունը, ինչպես նաեւ արտակարգ դրության ժամանակահատվածում Մարդու իրավունքների ե...

President of National Assembly Receives UK Minister for European Neighbourhood and the Americas
The President of the National Assembly Ararat Mirzoyan received Wendy Morton, the Minister for European Neighbourhood and the Americas of the United Kingdom.Welcoming the guest, the Speaker of the Parliament has noted that the partnership relations existing between the two countries need more enlive...
NA Inquiry Committee Addresses the Government with 251 Questions
The NA Investigative Committee compiled and sent a questionnaire comprised of 251 questions to the government within fixed term. At February 16 sitting, Arkady Khachatryan, the Chairman of the NA Inquiry Committee for studying the effectiveness of the measures taken by the Government and the Command...
Ararat Mirzoyan Receives Ambassador of Sweden to Armenia Patrik Svensson
On February 16, the RA NA President Ararat Mirzoyan received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Sweden to the Republic of Armenia Svensson Patrik.Congratulating Ambassador Svensson on his appointment, the NA President expressed hope that the Ambassador...