ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության նախաձեռնությամբ հունվարի 17-ին տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում, որի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել  քաղաքաշինության բնագավառում ճարտարապետների պալատի կողմից արտոնագրերի, քաղաքաշինության կոմիտեի կողմից լիցենզիաների տրամադրման գործընթացի կարգավորմանը վ...
Հունվարի 17-ին խորհրդարան են այցելել սփյուռքահայ մի խումբ երիտասարդներ, որոնք Հայաստանում են գտնվում կամավորական աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով: Երիտասարդների այցը Հայաստան կազմակերպել է «Դեպի Հայք» հիմնադրամը: Ճանաչողական այցով  օրենսդիր մարմին  այցելած հյուրերին ընդունել եւ նրանց...
Հունվարի 17-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը: Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի եւ հունվարի 20-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը: Խորհրդի որոշմամբ սահմանվել են նաեւ հունվարի 20-ին գումարվող...
ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության նախաձեռնությամբ տեղի ունենալիք աշխատանքային քննարկման ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...
Հունվարի 18-ին` ժամը 11-ին, ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճում տեղի կունենա Հայաստանի Հանրապետության եւ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համատեղ հատուկ նիստ: ...

17 января по инициативе парламентской фракции “Просвещенная Армения” состоялось рабочее обсуждение вопросов урегулирования процессов предоставления Палатой архитекторов и Комитетом по градостроительству патентов и лицензий в сфере градостроительства, а также правовых актов о внесении поправок в зако...
17 января парламент посетила группа молодежи, находящаяся в Армении с волонтерскими целями.  Визит организован фондом “Депи Айк” (“К Айку”).Посетивших законодательный орган  с ознакомительным визитом принял депутат парламентской фракции “Мой шаг” М.Золян.Приветствуя молодых волонтеров, деп...
17 января состоялось  заседание Совета НС, которое вел Председатель НС А.Мирзоян.     Обсуждены и утверждены проекты повесток дня четвертой сессии НС седьмого созыва и созываемых 20 января очередных заседаний. По решению Совета установлены также последовательность и продолжи...