Բնակչության իրազեկվածության աստիճանն առողջապահական եւ սոցիալական պաշտպանության ծրագրերի վերաբերյալ
Փետրվարի 17-ին «Պրիզմա» հետազոտական ընկերության տնօրեն Լիանա Պողոսյանը հրավիրված էր ԱԺ՝  Առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովին ներկայացնելու վերջերս արված հետազոտության արդյունքները: «Նոր Հայաստան՝ ժամանակակից խորհրդարան» ծրագրի շրջանակում իրականացվել է հետազոտություն՝ ուղ...
2021-ի փետրվարի 16-ին ՀՀ Ազգային ժողովի խմբակցություններում չընդգրկված 3 պատգամավոր դիմել են ԱԺ նախագահին՝ ԱԺ հայտարարության նախագիծը սահմանված կարգով շրջանառության մեջ դնելու համար: Աննա Գրիգորյանը, Վարդան Աթաբեկյանը եւ Թագուհի Թովմասյանը խորհրդարանին առաջարկում են ընդունել «Ադրբեջանի վերահսկո...

Информированность населения о программах здравоохранения и социальной защиты
17 февраля директор исследовательской компании Prisma Research Л.Погосян была приглашена в НС – для представления результатов недавнего исследования Постоянной комиссии НС по здравоохранению и социальным вопросам. В рамках программы «Новая Армения – современный парламент»  было проведено исслед...
16 февраля 2021 г. три депутата, не входящие во фракции НС РА, в установленном порядке обратились к Председателю НС с заявлением о введении в обращение  проекта Заявления НС. В.Атабекян, А.Григорян и Т.Товмасян предлагают парламенту принять проект Заявления НС «Об осуждении политики Азербайджан...