ՀՀ Ազգային ժողովը «ԱԺ կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 140-րդ հոդվածի երրորդ մասի համաձայն` ապրիլի 17-ին գումարել է հատուկ նիստ` քննարկելու ՀՀ վարչապետի ընտրության հարցը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը նշել է, որ ՀՀ Սահմանադրության 149-րդ հոդվածի երկրորդ մասով եւ ՀՀ «ԱԺ կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրե...
Մեծարգո պարոն Սարգսյան, հարգելի գործընկերներ, այսօրվա օրակարգի հարցը վճռորոշ նշանակություն ունի մեր պետության համար: Երկրի վարչապետի ընտրությամբ, ըստ էության, մենք վերջնականապես անցում ենք կատարում Սահմանադրությամբ ամրագրված՝ կառավարման նոր համակարգին, ինչն ավելի մեծ կարեւորություն է տալիս այսօրվա մ...
Ազգային ժողովի հարգարժա՛ն նախագահ, Հարգելի՛ պատգամավորներ, նախ եւ առաջ շնորհակալ եմ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությանը եւ Հայ Յեղափոխական դաշնակցությանը Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում իմ թեկնածությունն առաջադրելու եւ պաշտպանելու համար: Շնորհակալ եմ փաստարկված քննարկումների այս տարող...

On April 17, in accordance with the Part 3 of Article 140 of the Constitutional Law the NA Rules of Procedure, the RA National Assembly convened a special sitting to debate the item of the RA Prime Minister's election. The RA NA Speaker has noted that by the established order of Part 2 of Article 14...
Honourable Mr Sargsyan,Dear Colleagues,Today’s agenda item is of crucial importance for our state.By the election of the country’s Prime Minister, in fact, we eventually turn into a new system of government reserved by the Constitution which gives greater importance to our today’s debates.I am thank...
Honorable President of the National Assembly,Dear Members of Parliament,First of all, I am grateful to the Republican Party of Armenia and the Armenian Revolutionary Federation for nominating and defending my candidacy for the office of Prime Minister of the Republic of Armenia. Thank you for the co...