ՀՀ Ազգային ժողովը «ԱԺ կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 140-րդ հոդվածի երրորդ մասի համաձայն` ապրիլի 17-ին գումարել է հատուկ նիստ` քննարկելու ՀՀ վարչապետի ընտրության հարցը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը նշել է, որ ՀՀ Սահմանադրության 149-րդ հոդվածի երկրորդ մասով եւ ՀՀ «ԱԺ կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրե...
Մեծարգո պարոն Սարգսյան, հարգելի գործընկերներ, այսօրվա օրակարգի հարցը վճռորոշ նշանակություն ունի մեր պետության համար: Երկրի վարչապետի ընտրությամբ, ըստ էության, մենք վերջնականապես անցում ենք կատարում Սահմանադրությամբ ամրագրված՝ կառավարման նոր համակարգին, ինչն ավելի մեծ կարեւորություն է տալիս այսօրվա մ...
Ազգային ժողովի հարգարժա՛ն նախագահ, Հարգելի՛ պատգամավորներ, նախ եւ առաջ շնորհակալ եմ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությանը եւ Հայ Յեղափոխական դաշնակցությանը Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում իմ թեկնածությունն առաջադրելու եւ պաշտպանելու համար: Շնորհակալ եմ փաստարկված քննարկումների այս տարող...

17 апреля, согласно ч.3 ст.140 конституционного закона “Регламент НС”, парламент созвал специальное заседание – для обсуждения вопроса избрания  премьер-министра РА. Председатель НС А.Баблоян отметил, что в порядке, установленном ч.2 ст.149 Конституции РА, ч.1 и ч.2 ст.140 конституционного зако...
Выступление А.Баблояна на специальном заседании НС РА
Глубокоуважаемый г-н Саргсян,уважаемые коллеги,вопрос сегодняшней повестки дня имеет решающее значение для нашего государства.Избранием премьер-министра страны мы, по сути, окончательно переходим к закрепленной Конституцией новой системе правления, что придает еще большую важность нашим сегодняшним ...
Уважаемый председатель Национального Собрания,Уважаемые депутаты,Прежде всего, благодарю Республиканскую партию Армении и Армянскую революционную федерацию «Дашнакцутюн» за выдвижение и поддержку моей кандидатуры. Благодарю за этот ёмкий и очень полезный процесс обоснованных обсуждений, который мы в...