Համաձայն «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 5-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 12-րդ եւ 22-րդ կետերի՝ ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի կարգադրությամբ ՀՀ անկախության 30-ամյակի կապակցությամբ Ազգային ժողովի պատգամավորները, Ազգային ժողովի աշխատակազմի պետական ծառայողները եւ աշխատողները խրախուսվել են միանվա...
ՀՀ Ազգային ժողովի հերթական նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցներին «Հայաստան» խմբակցությունից մասնակցեցին ԱԺ նախագահի տեղակալ Իշխան Սաղաթելյանը եւ խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդեւանյանը: ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանն ընդգծեց, որ Հայաստանում անվտանգության ճգնաժամը հաղթահարված չէ եւ նորա...

Согласно п.12 и 22 ч.2 ст.5 «Регламента НС», в связи с 30-летием Независимости Республики Армения  распоряжением Председателя НС А.Симоняна  поощрены единовременной премией депутаты, государственные служащие и сотрудники Аппарата НС.  ...
В парламентских брифингах, последовавших  за очередными заседаниями парламента, от фракции «Армения» приняли участие вице-спикер НС И.Сагателян и депутат А.Вардеванян.И.Сагателян подчеркнул, что кризис безопасности в Армении не преодолен и наблюдаются новые проявления. Упоминалось об установке ...