Շնորհավորական ուղերձում ասվում է. «Մեծարգո պարոն Բաբլոյան, Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ: Պետականության վերականգնումից ի վեր Հայաստանի խորհրդարանն իր նշանակալի դերն է ունեցել երկրում հաշվետու ...
Ծնվել է 1947թ. մայիսի 5-ին Երեւանում: 1971թ. ավարտել է Երեւանի Մ. Հերացու անվան պետական բժշկական ինստիտուտի մանկաբուժական ֆակուլտետը: Մանկաբույժ: 1971-1998թթ. մանկական վիրաբուժության, երիկամների եւ լյարդի փոխպատվաստման մասնագիտացում եւ վերապատրաստումներ է անցել Ռուսաստանում, Բելգիայում, Շվեյցարիայու...

The congratulatory message reads: “Honourable Mr Babloyan, on behalf of the National Assembly of the Republic of Artsakh and personally me I warmly congratulate you on being elected President of the RA National Assembly.Since the restoration of the statehood, the Parliament of Armenia has had its si...
Ara Babloyan was born on May 5, 1947 in Yerevan. In 1971 he graduated from the Department of Pediatrics of Yerevan M. Heratsi State Medical Institute. Pediatrician. In 1971-1998 passed specialization in pediatric surgery, kidney and liver transplantation, trainings in Russia, Belgium, Swit...