Շնորհավորական ուղերձում ասվում է. «Մեծարգո պարոն Բաբլոյան, Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ: Պետականության վերականգնումից ի վեր Հայաստանի խորհրդարանն իր նշանակալի դերն է ունեցել երկրում հաշվետու ...
Ծնվել է 1947թ. մայիսի 5-ին Երեւանում: 1971թ. ավարտել է Երեւանի Մ. Հերացու անվան պետական բժշկական ինստիտուտի մանկաբուժական ֆակուլտետը: Մանկաբույժ: 1971-1998թթ. մանկական վիրաբուժության, երիկամների եւ լյարդի փոխպատվաստման մասնագիտացում եւ վերապատրաստումներ է անցել Ռուսաստանում, Բելգիայում, Շվեյցարիայու...

В поздравлении говорится:“Многоуважаемый господин Баблоян, от имени Национального Собрания Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю Вас с избранием на должность Председателя Национального Собрания РА.С восстановлением государственности парламент Армении сыграл весомую роль в деле обеспеч...
Родился 5 мая 1947г. в  Ереване.В 1971г. окончил педиатрический факультет Ереванского государственного медицинского института им. М. Гераци (ЕрГМИ). Педиатр. В 1971-1989гг. прошел специализацию по детской хирургии, пересадке почек и печени, переподготовку в России, Бельгии, Швейцарии, Франции. ...