Հունվարի 18-ին Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը երկկողմ զրույց է ունեցել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ: Արարատ Միրզոյանը կարծիք է հայտնել, որ այսօր կայացած Հայաստան-Արցախ միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հատուկ ընդլայնված նիստը մեծ ...
Հայտարարությունում ասվում է.   «1990 թվականի հունվարի 13-19-ը Ադրբեջանի մայրաքաղաք Բաքվում պետական իշխանությունների իմացությամբ եւ թողտվությամբ իրագործվել է հայ բնակչության համակարգված եւ զանգվածային կոտորած: Էթնիկ հողի վրա իրականացված բռնություններին զոհ են դարձել հարյուրավոր հայեր, ...
Հունվարի 18-ին Բաքվի ջարդերի 30-րդ տարելիցի կապակցությամբ  տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության եւ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հատուկ նիստը, որին մասնակցել են երկու հանրապետությունների խորհրդարանների պատգամավորներ, հյուրեր, ա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի ելույթը Հայաստանի Հանրապետության եւ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համատեղ հատուկ նիստում
Հունվարի 18-ին Բաքվի ջարդերի 30-րդ տարելիցի կապակցությամբ  տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության եւ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հատուկ նիստը: Ելույթով հանդես է եկել ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը: «Հարգարժան պարոն Ղուլյան, Հար...
Հայաստանի եւ Արցախի խորհրդարանների միջեւ հատուկ նիստի ուղիղ հեռարձակում
Հայաստանի Հանրապետության եւ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համատեղ հատուկ նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ:   ...

Беседа Председателя НС РА А.Мирзояна со спикером парламента Арцаха А.Гуляном
18 января состоялась беседа Председателя НС А.Мирзояна со спикером парламента Арцаха А.Гуляном.Председатель НС Республики Армения, приветствовав визит делегации, возглавляемой спикером парламента Республики Арцах, подчеркнул важность оценки имевших место 30 лет назад погромов армянского населен...
"С 13 по 19 января 1990 г. в столице Азербайджана Баку с ведома и попустительства государственных властей был осуществлен спланированный и массовый погром армянского населения. Сотни армян стали жертвами насилия по этническому признаку, имущество армян было разграблено и конфисковано. Более четверти...
18 января в НС Республики Армения состоялось особое заседание Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС Республики Армения и НС Республики Арцах, посвященное 30-й годовщине погромов в Баку, в котором приняли участие депутаты парламентов обеих республик, гости, очевидцы трагических событий...
Выступление Председателя НС А.Мирзояна на совместном особом заседании Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС Республики Армения и НС Республики Арцах
18 января в связи с 30-летием погромов в Баку состоялось особое заседание Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС Республики Армения и НС Республики Арцах.Председатель НС А.Мирзоян выступил с нижеприводимой речью: “Многоуважаемый г-н Гулян, уважаемые коллеги, уважаемые гости!Ровно 30 ле...