Հունվարի 18-ին Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը երկկողմ զրույց է ունեցել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ: Արարատ Միրզոյանը կարծիք է հայտնել, որ այսօր կայացած Հայաստան-Արցախ միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հատուկ ընդլայնված նիստը մեծ ...
Հայտարարությունում ասվում է.   «1990 թվականի հունվարի 13-19-ը Ադրբեջանի մայրաքաղաք Բաքվում պետական իշխանությունների իմացությամբ եւ թողտվությամբ իրագործվել է հայ բնակչության համակարգված եւ զանգվածային կոտորած: Էթնիկ հողի վրա իրականացված բռնություններին զոհ են դարձել հարյուրավոր հայեր, ...
Հունվարի 18-ին Բաքվի ջարդերի 30-րդ տարելիցի կապակցությամբ  տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության եւ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հատուկ նիստը, որին մասնակցել են երկու հանրապետությունների խորհրդարանների պատգամավորներ, հյուրեր, ա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի ելույթը Հայաստանի Հանրապետության եւ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համատեղ հատուկ նիստում
Հունվարի 18-ին Բաքվի ջարդերի 30-րդ տարելիցի կապակցությամբ  տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության եւ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հատուկ նիստը: Ելույթով հանդես է եկել ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը: «Հարգարժան պարոն Ղուլյան, Հար...
Հայաստանի եւ Արցախի խորհրդարանների միջեւ հատուկ նիստի ուղիղ հեռարձակում
Հայաստանի Հանրապետության եւ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համատեղ հատուկ նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ:   ...

NA Speaker of Armenia Ararat Mirzoyan Has a Talk with Speaker of Artsakh Parliament Ashot Ghulyan
On January 18, the Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia Ararat Mirzoyan had a talk with the Speaker of the National Assembly of Artsakh Republic (AR) Ashot Ghulyan.Ararat Mirzoyan opined that today the special expanded sitting of Armenia-Artsakh Inter-Parliamentary Committee h...
Statement of the Armenia-Artsakh Inter-Parliamentary Committee
On 13-19 January, 1990, coordinated mass pogroms of the Armenian population were committed in the capital of Azerbaijan, Baku, under the watchful eye of the state authorities. Hundreds of Armenians became victims of violence because of their ethnic origin; their property was looted and confiscated. ...
Speech by RA NA Speaker Ararat Mirzoyan at Joint Special Sitting of Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the National Assemblies of the Republic of Armenia and Artsakh Republic
On January 18, on the occasion of the 30th anniversary of Baku pogroms the special sitting of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the National Assemblies of the Republic of Armenia and Artsakh Republic was held. The RA President Ararat Mirzoyan delivered a speech.“Distinguished ...