Նոյեմբերի 18-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը եւ հանձնաժողովի անդամ Միքայել Զոլյանը հանդիպել են Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, ԵՄ դեսպան Անդրեա Վիկտորինի հետ: Ողջունելով Անդրեա Վիկտորինին` Ռուբեն Ռուբինյանը կարեւորել է ԵՄ կողմ...
Նոյեմբերի 18-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նոյեմբերի 15-ին քննարկված «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» օրինագիծը: Խորհրդարանը շարունակել է «Հանրային ծառայության մասին» ՀՀ օրենքում փոփո...
Կարեւորվել են փորձի ուսումնասիրությունն ու համագործակցության ակտիվացումը
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարազդատ Կարապետյանը նոյեմբերի 18-ին հանդիպել է Ուկրաինայի Գերագույն ռադայի պետական իշխանության կազմակերպման, տեղական ինքնակառավարման, տարածքային զարգացման եւ քաղաքաշինությ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը նոյեմբերի 18-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպան Միխայել Բանցհաֆին: Շնորհավորելով Միխայել Բանցհաֆին Հայաստանում իր դիվանագիտական առաքելությունը սկսելու կապակցությամբ՝ Արարատ Միրզոյանը նշել է, որ Հայաստանի եւ ...
Փակված հանքի տարածքում տնկվել է ավելի քան 600 ծառ
Արմավիրի մարզում համայնքային կանաչապատման-անտառապատման ծրագրի մեկնարկը տրվել էր դեռեւս 2019 թվականի ամռանը: Այդ ժամանակ Սերժ Թանկյանի աջակցությամբ պատգամավորներ Նարեկ Մկրտչյանն ու Վարազդատ Կարապետյանը հանդիպել էին «Էյ Թի Փի» (Armenian Tree Project)-ի բարեգործական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Ժանմարի Պ...

18 ноября  председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям  Р.Рубинян и член комиссии М.Золян встретились с главой делегации Евросоюза в Армении, послом ЕС Андреа Викторин.   Приветствуя г-жу Викторин, Р.Рубинян подчеркнул важность осуществляемых ЕС разнообразных программ, ...
18 ноября Национальное Собрание продолжило работу очередных заседаний, голосованием приняв обсуждавшийся 15 ноября законопроект о внесении дополнения в Налоговый кодекс РА, предложенный фракцией “Просвещенная Армения”.       Парламент продолжил обсуждение проектов о вне...
Подчеркнута важность изучения опыта и активизации сотрудничества
18 ноября  председатель Постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы В.Карапетян встретился с делегацией, возглавляемой руководителем секретариата Комиссии Верховной Рады Украины по организации государственной влас...
18 ноября Председатель НС А.Мирзоян принял Чрезвычайного и Полномочного посла ФРГ в РА  Михаэля Банцхафа. Поздравив посла с началом дипломатической миссии в Армении, А.Мирзоян отметил, что между Арменией и Германией, в частности также между парламентами двух стран, налицо довольно серьезные и п...
На территории закрытого карьера высажено более 600 деревьев
Старт общинной озеленительно-лесопосадочной программы в Армавирской области  был дан еще летом 2019 г. При содействии известного американского певца и композитора Сержа Тангяна депутаты НС Н.Мкртчян и В.Карапетян  встретились с исполнительным директором благотворительного фонда Armenian Tr...