Նոյեմբերի 18-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը եւ հանձնաժողովի անդամ Միքայել Զոլյանը հանդիպել են Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, ԵՄ դեսպան Անդրեա Վիկտորինի հետ: Ողջունելով Անդրեա Վիկտորինին` Ռուբեն Ռուբինյանը կարեւորել է ԵՄ կողմ...
Նոյեմբերի 18-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նոյեմբերի 15-ին քննարկված «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» օրինագիծը: Խորհրդարանը շարունակել է «Հանրային ծառայության մասին» ՀՀ օրենքում փոփո...
Կարեւորվել են փորձի ուսումնասիրությունն ու համագործակցության ակտիվացումը
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարազդատ Կարապետյանը նոյեմբերի 18-ին հանդիպել է Ուկրաինայի Գերագույն ռադայի պետական իշխանության կազմակերպման, տեղական ինքնակառավարման, տարածքային զարգացման եւ քաղաքաշինությ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը նոյեմբերի 18-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպան Միխայել Բանցհաֆին: Շնորհավորելով Միխայել Բանցհաֆին Հայաստանում իր դիվանագիտական առաքելությունը սկսելու կապակցությամբ՝ Արարատ Միրզոյանը նշել է, որ Հայաստանի եւ ...
Փակված հանքի տարածքում տնկվել է ավելի քան 600 ծառ
Արմավիրի մարզում համայնքային կանաչապատման-անտառապատման ծրագրի մեկնարկը տրվել էր դեռեւս 2019 թվականի ամռանը: Այդ ժամանակ Սերժ Թանկյանի աջակցությամբ պատգամավորներ Նարեկ Մկրտչյանն ու Վարազդատ Կարապետյանը հանդիպել էին «Էյ Թի Փի» (Armenian Tree Project)-ի բարեգործական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Ժանմարի Պ...

On November 18, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Ruben Rubinyan and the Committee member Mikayel Zolyan met with the Head of the European Union (EU) Delegation to Armenia, the EU Ambassador Andrea Wiktorin.Welcoming Andrea Wiktorin Ruben Rubinyan highlighted the various...
On November 18, the RA National Assembly continued the work of the regular sittings by voting passing the bill on Making Addendum to the RA Tax Code authored by the Bright Armenia debated on November 15.The parliament continued the debate of the draft law on Amending the RA Law on Public Servic...
Study of Experience and Activation of Cooperation Highlighted
On November 18, the Chair of the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment Varazdat Karapetyan met with the delegation led by Angela Malyuha, the Head of the Secretariat of the Committee on State Building, Regional Policy and Local Sel...
On November 18, the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan received the Ambassador of the Federal Republic of Germany to the Republic of Armenia Michael Banzhaf.Congratulating Michael Banzhaf on beginning his diplomatic mission in Armenia, Ararat Mirzoyan has noted that there are rath...
More Than 600 Trees Planted on the Territory of the Closed Mine
The community tree planting-deforestation program in Armavir Marz was launched in summer of 2019. At that time with the support of Serj Tankian the MPs Narek Mkrtchyan and Varazdat Karapetyan met with the Armenian Tree Project (ATP) Executive Director Jeanmarie Papelian and the Program Coordinator A...