Ուզբեկստանի Հանրապետությունում տեղի ունենալիք Օլի Մաժլիսի Օրենսդրական պալատի ընտրություններին ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի միջազգային դիտորդական առաքելության շրջանակներում 2019 թվականի դեկտեմբերի 19-23-ը Տաշքենդ կգործուղվեն ԱԺ պատգամավորներ Կարեն Սարուխանյանը եւ Երջանիկ Հակոբյանը: ...
Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի միջազգային գործերով կոմիտեի նախագահ Կոնստանտին Կոսաչովի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանի, ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալներ Ալեն Սիմոնյանի եւ Վահե Էնֆիաջյանի, ինչպես նաեւ ՀՀ ԱԺ ...
Ամփոփվել է հանձնաժողովի տարեկան գործունեությունը
ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի  նախագահ Միքայել Մելքումյանը եւ հանձնաժողովի անդամ Արմեն Փամբուխչյանը  դեկտեմբերի 18-ին հրավիրված մամուլի  ասուլիսում ամփոփել են հանձնաժողովի կատարած աշխատանքները: Միքայել Մելքումյանի տեղեկացմամբ՝ անցնող տարվա ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի որոշմամբ,  ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ  դեկտեմբերի 19-ին` ժամը 11.00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ`  հետեւյալ օր...

18 декабря делегация во главе с председателем Комитета СФ ФС РФ по международным делам  К.Косачевым в сопровождении председателя Постоянной комиссии НС по внешним связям Р.Рубиняна, вице-спикеров НС А.Симоняна и В.Энфиаджяна, а также руководителя фракции “Просвещенная Армения” Э.Марукяна посети...
Подытожена годовая деятельность комиссии
18 декабря председатель Постоянной комиссии НС по вопросам региональной и евразийской интеграции М.Мелкумян и член комиссии А.Памбухчян на созванной пресс-конференции подытожили годовую работу комиссии.     По Мелкумяну, за текущий год комиссия созвала 13 заседаний, из коих 3 – в...
По распоряжению Председателя НС А.Мирзояна, согласно ст.100 Конституции РА и ст.41 конституционного закона “Регламент НС”, по инициативе депутатов НС 19 декабря, в 11:00 часов, созывается внеочередное заседание НС по повестке дня: Пакет проектов о внесении дополнений и изменений в законы Р...