ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարազդատ Կարապետյանը փետրվարի 19-ին ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին: Զրուցակիցները քննարկել են գյուղատնտեսության ոլորտում երկկ...
Ռուբեն Ռուբինյանը եւ Սերգեյ Կոպիրկինը քննարկել են ինտեգրացիոն միավորումներում փոխգործակցության արդյունավետության բարձրացմանը վերաբերող հարցեր
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը փետրվարի 19-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին: Հանդիպման ընթացքում Ռուբեն Ռուբինյանը կարեւորել է Ռուսաստանի հետ դաշնակցային հարաբերությունները, ը...
Ազգային ժողովում փետրվարի 19-ին տեղի է ունեցել Արմեն Լոռենցի աշխատանքների ցուցահանդեսի բացումը՝ նվիրված Հովհաննես Թումանյանի ծննդյան 150-ամյակին: Բացմանը ներկա են եղել ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը, «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը, պատգամավորներ, ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուց...
Տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամների մամուլի ասուլիսը
ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Մելքումյանը, հանձնաժողովի անդամներ Արմեն Փամբուխչյանը, Վաղարշակ Հակոբյանը, Արմեն Եղիազարյանը եւ Ալեքսեյ Սանդիկովը փետրվարի 19-ին հրավիրված մամլո ասուլիսում մանրամասներ են հայտնել Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային...
Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Հայաստանում Շվեյցարիայի Համադաշնության դեսպանին
Հայաստանի օրենսդիր մարմնի ղեկավար Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 19-ին ընդունել է մեր երկրում Շվեյցարիայի Համադաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ստեֆանո Լազարոտոյին: Ազգային ժողովի նախագահն արձանագրել է, որ երկու երկրների միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր հայ-շվեյցարական կապերը դ...
«Մելգոնեան համաշխարհային նախաձեռնության» հրավերին մասնակցելու համար 2019 թ. փետրվարի 20-28-ը ներառյալ Լոս Անջելես (Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ) կգործուղվի ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Մխիթար Հայրապետյանը: Եվրոպայի անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԱՀԿ ԽՎ) ձմեռային նս...

On February 19, the Chair of the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self- Government, Agriculture and Environment Varazdat Karapetyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation to the Republic of Armenia Sergey Kopirkin.The interloc...
Ruben Rubinyan and Sergey Kopirkin Discuss Issues on Rise of Cooperation Efficiency in Integration Associations
On February 19, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Ruben Rubinyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation to the Republic of Armenia Sergey Kopirkin.During the meeting Ruben Rubinyan highlighted the allied relations with Russia, und...
On February 19, the opening of the exhibition of Armen Lorents’ works dedicated to Hovhannes Toumanian’s 150th birth anniversary was held. The RA NA President Ararat Mirzoyan, the Head of Bright Armenia Faction Edmon Marukyan, deputies, representatives of the NA Staff and the journalists attended th...
Press Conference of Members of RA NA Standing Committee on Regional And Eurasian Integration Held
At February 19 press conference, the Chair of the RA NA Standing Committee on Regional and Eurasian Integration Mikayel Melkumyan and the members of the Committee Armen Pambukhchyan, Vagharshak Hakobyan, Armen Yeghiazaryan and Aleksey Sandikov presented details on the debates held with the delegatio...
Ararat Mirzoyan Receives Ambassador of Swiss Confederation to Armenia
On February 19, the Head of Armenia’s legislative body Ararat Mirzoyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Swiss Confederation to our country Stefano Lazzarotto.The President of the National Assembly has recorded that the Armenian-Swiss relations have dynamically develop...