ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ապրիլի 19-ին ընդունել է Հայաստանում Սերբիայի Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Դուշան Սպասոեւիչին: Ողջունելով դեսպանին ՀՀ Ազգային ժողովում՝ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է նրան Հայաստանում Սերբիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան նշանակվելու առթիվ եւ մաղթել արդյունավետ աշխատ...
Էդուարդ Շարմազանովն այցելել է Հայաստանի եզդիական համայնքի ներկայացուցիչներին եւ շնորհավորել նրանց Նոր տարին
Ապրիլի 19-ին եզդիական համայնքը տոնում է Նոր տարին՝ Մալաքե Թաուսը: Նոր տարվա առաջին օրը համարվում է ապրիլի 13-ից հետո ընկած առաջին չորեքշաբթի օրը: Նշենք, որ ավանդույթի համաձայն՝ եզդիները նախ այցելում են իրենց հանգուցյալներին: Տոնական օրվա առթիվ Հայաստանի եզդիական համայնքի ներկայացուցիչների հետ է հանդ...
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Չինաստան բարեկամական խմբի անդամները հանդիպել են Հայաստանում ՉԺՀ դեսպանի հետ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ԱԺ Հայաստան-Չինաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանին եւ բարեկամական խմբի անդամներին ապրիլի 18-ին հյուրընկալել է Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիան Էրլունը, ով ԱԺ հինգերորդ գումարման լիազորությունների ավարտի ...

On April 19, the RA NA Speaker Galust Sahakyan received the newly appointed Ambassador of the Republic of Serbia to Armenia Dušan Spasojević.Welcoming the Ambassador in the RA National Assembly, Galust Sahakyan congratulated him on the occasion of being appointed Ambassador Extraordinary and Pl...
Eduard Sharmazanov Visits Representatives of Yezidi Community of Armenia Congratulates Their New Year
On April 19, the Yezidi community celebrates the New Year – Tawûsê Melek. The first day of the New Year is considered the first Wednesday from April 13. Let us note that according to tradition, first the Yezidis visit their deceased relatives.On the occasion of the holiday the RA NA Deputy Speaker E...
Members of RA NA Armenia-China Friendship Group Meet with PRC Ambassador to Armenia
On April 18, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People’s Republic of China (PRC) Tian Erlong hosted the RA NA Deputy Speaker, the Head of the NA Armenia-China Friendship Group and the members of the friendship Group and organized farewell dinner on the completion of the authorit...