ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ապրիլի 19-ին ընդունել է Հայաստանում Սերբիայի Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Դուշան Սպասոեւիչին: Ողջունելով դեսպանին ՀՀ Ազգային ժողովում՝ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է նրան Հայաստանում Սերբիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան նշանակվելու առթիվ եւ մաղթել արդյունավետ աշխատ...
Էդուարդ Շարմազանովն այցելել է Հայաստանի եզդիական համայնքի ներկայացուցիչներին եւ շնորհավորել նրանց Նոր տարին
Ապրիլի 19-ին եզդիական համայնքը տոնում է Նոր տարին՝ Մալաքե Թաուսը: Նոր տարվա առաջին օրը համարվում է ապրիլի 13-ից հետո ընկած առաջին չորեքշաբթի օրը: Նշենք, որ ավանդույթի համաձայն՝ եզդիները նախ այցելում են իրենց հանգուցյալներին: Տոնական օրվա առթիվ Հայաստանի եզդիական համայնքի ներկայացուցիչների հետ է հանդ...
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Չինաստան բարեկամական խմբի անդամները հանդիպել են Հայաստանում ՉԺՀ դեսպանի հետ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ԱԺ Հայաստան-Չինաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանին եւ բարեկամական խմբի անդամներին ապրիլի 18-ին հյուրընկալել է Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիան Էրլունը, ով ԱԺ հինգերորդ գումարման լիազորությունների ավարտի ...

19 апреля Председатель НС Г.Саакян принял новоназначенного посла Сербии в Армении Душана Спасоевича.Приветствуя посла в НС, Г.Саакян поздравил его с назначением Чрезвычайным и Полномочным послом Сербии в РА и пожелал плодотворной работы.Обратившись к армяно-сербским отношениям, спикер НС отметил, чт...
Э.Шармазанов посетил представителей езидской общины Армении и поздравил их с Новым годом
19 апреля  езидская община отмечает Новый год – Малаке Таус. Первым днем Нового года считается первая среда после 13 апреля. По традиции езиды прежде всего посещают могилы своих покойных.В связи с праздничным днем вице-спикер НС Э.Шармазанов вместе с депутатами парламента Г.Меликяном и К.Ботоян...
Члены парламентской группы дружбы Армения – Китай встретились с послом КНР в РА
18 апреля вице-спикер НС Э.Нагдалян и члены парламентской группы дружбы Армения – Китай встретились с Чрезвычайным и Полномочным послом КНР в РА Т.Эрлуном, который организовал прощальный ужин в связи с завершением полномочий НС пятого созыва.Г-н Эрлун тепло приветствовал членов парламентской группы ...